,,Akademia Kompetencji Menadżera – makroregion 3: woj. małopolskie, świętokrzyskie i podkarpackie”

Dofinansujemy do 80% kosztów szkoleń dla kadry menadżerskiej w Twojej firmie!

Celem Projektu jest zwiększenie dostępności usług rozwojowych dla MMŚP z makroregionu 3 województw małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego, służących podniesieniu kompetencji kadry menadżerskiej (właścicieli, pracowników zatrudnionych na stanowisku kierowniczym, pracowników, wobec których właściciele mają plany awansu na stanowisko kierownicze) tj. co najmniej 630 (378K;252M) pracowników objętych zostanie wsparciem, w tym pracowników małych firm 221 (133K,88M) oraz min. 567 pracowników (340K; 227M) podniesie swoje kompetencje w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem, w tym zarządzania zasobami ludzkimi do 30.06.2022 r.

Projekt skierowany jest do przedsiębiorców i pracowników przedsiębiorstw, spełniających następujące warunki:

W ramach Projektu wsparciem może zostać objęta wyłącznie kadra menadżerska, czyli:

Druhowie służą pomocą

Druhowie ochotnicy z gminy Złota, w ramach  ogólnopolskiej akcji szczepień przeciw COVID-19, pomagają  naszym mieszkańcom dotrzeć do punktów szczepień. Pomocą objęte są osoby, które nie mogą tam dojechać we własnym zakresie. Akcja prowadzona jest we współpracy z Samorządowym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Złotej oraz Urzędem Gminy w Złotej.

Przypominamy, że pod numerem 989 można uzyskać dostęp do całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19.

Druhowie pomagają

OSTRZEŻENIE HYDROLOGICZNE Nr O:14

Zjawisko: gwałtowne wzrosty stanów wody

Stopień zagrożenia: 1

Ważność: od godz. 14:00 dnia 05.05.2021 do godz. 23:00 dnia 05.05.2021

Obszar: Zlewnia Nidy, Czarnej, Koprzywianki, Kamiennej (świętokrzyskie)

Przebieg: W obszarach występowania prognozowanych opadów deszczu w tym również burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 70%

Uwagi: Informacja wydana w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego wystąpienia może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich).

Burze/1

Zjawisko/Stopień zagrożenia Burze/1
Obszar (w nawiasie numer ostrzeżenia dla powiatu) powiaty: buski(41), jędrzejowski(42), kazimierski(45), Kielce(44), kielecki(45), konecki(40), opatowski(41), ostrowiecki(41), pińczowski(44), sandomierski(41), skarżyski(42), starachowicki(39), staszowski(43), włoszczowski(42)
Ważność od godz. 14:00 dnia 05.05.2021 do godz. 21:00 dnia 05.05.2021
Prawdopodobieństwo 80%
Przebieg Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 15 mm do 20 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie niewielki grad.