Ostrzeżenia

„Świętokrzyski Fundusz Lokalny”

Fundacja Imienia Stefana Artwińskiego zachęca do składania wniosków w ramach programu „Świętokrzyski Fundusz Lokalny”.

W ramach programu przyznawane będą mikrodotacje w wysokości od 2 000  do 7 000 zł  na tworzenie inicjatyw oddolnych (np. wydarzeń, warsztatów, rajdów, wycieczek itp.) wpisujących się w jedną ze sfer pożytku publicznego.

Jeżeli masz głowę pełną pomysłów, które chcesz zrealizować w swoim otoczeniu Lubisz pracę zespołową i udzielasz się społecznie Wasza młoda organizacja chce wskoczyć na wyższy poziom i się rozwijać Nie czekaj! Wejdź na stronę  www.swietokrzyskiegranty.pl i dowiedz się więcej!

O mikrodotacje ubiegać się mogą:
• młode organizacje, wpisane do KRS nie wcześniej niż 60 miesięcy od dnia złożenia wniosku • grupy nieformalne – min. 3 osoby pełnoletnie wspólnie realizujące lub chcące realizować działania w sferach pożytku publicznego, grupy nieformalne mają dwie drogi wystąpienia o grant:
– wspólnie z patronem
– samodzielnie
• grupy samopomocowe dobrowolne zespoły osób których aktywne działanie skierowane jest na pokonywanie problemów oraz zmianę warunków życia ich członków

Wnioski  należy złożyć przez Generator Wniosków on-line dostępny na stronie www.swietokrzyskiegranty.pl/ od dnia 01 lipca 2021 do dnia 21 lipca 2021 roku do godziny 23.59.

Regulamin konkursu:

Kontakt z operatorem:

Stypendia dla dzieci byłych pracowników PGR 2021/2022

Celem Programu jest ułatwienie młodym ludziom podjęcia studiów, poprzez ufundowanie stypendiów na I rok studiów i wsparcie podczas dalszej edukacji akademickiej. O stypendia nie mogą się ubiegać studenci podejmujący studia na kierunkach dla służb mundurowych.

Do ubiegania się o stypendium uprawnieni są maturzyści, absolwenci liceów i techników, którzy ukończyli szkołę w 2021 roku i którzy spełniają łącznie następujące warunki:

1. a) są obywatelami polskimi lub posiadają Kartę Polaka,
  2. b) są dziećmi byłych pracowników państwowych przedsiębiorstw gospodarki rolnej, którzy byli zatrudnieni w tych gospodarstwach na podstawie umowy o pracę w okresie, co najmniej 2 lat,
  3. c) mieszkają na terenach wiejskich lub w miastach do 20 tys. mieszkańców, potwierdzone zameldowaniem. Okres zameldowania nie może być krótszy niż 2 lata od daty ogłoszenia Programu na stronie stypendia-pomostowe.pl
  4. d) pochodzą z rodzin, w których dochód w przeliczeniu na osobę lub dochód osoby uczącej się nie jest wyższy niż 1 960 zł brutto wyliczony z czerwca 2021 r., Jeśli członkiem rodziny jest dziecko legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności
    lub stopniu niepełnosprawności, do dochodu nie wlicza się świadczeń otrzymywanych w związku z tą niepełnosprawnością,
  5. e) osiągnęli na egzaminie maturalnym liczbę punktów nie niższą niż 100. Algorytm obliczenia liczby punktów zamieszczony jest w załączniku do Regulaminu.

Regulamin przyznawania i przekazywania stypendiów pomostowych dla studentów w roku akademickim 2021/2022 Segment IA dostępny jest na stronie internetowej Fundacji Edukacji Przedsiębiorczości.

Kandydat do stypendium spełniający warunki określone w § 3, po przyjęciu na studia, wypełnia wniosek on-line na stronie www.stypendia-pomostowe.pl. Aplikacja internetowa będzie aktywna w terminie
od 1 lipca do 16 sierpnia 2021 r. do godziny 16.00.
Wydrukowany z systemu wniosek wraz z wszystkimi wymaganymi załącznikami powinien zostać złożony w Oddziale Terenowym KOWR (najbliższym względem miejsca zamieszkania), w nieprzekraczalnym terminie do 23 sierpnia 2021 r.

Pomoc żywnościowa trafia do mieszkańców

Kolejny raz w tym roku w gminie Złota realizowany jest program Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa, w ramach którego mieszkańcy naszej gminy otrzymują pomoc w postaci paczek żywnościowych. W rozdysponowanie asortymentu zaangażowani są pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Urzędu Gminy Złota oraz sołtysi i strażacy OSP.

paczki

INFORMACJA

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Złotej informuje, że jest możliwość uzyskania pomocy w formie artykułów żywnościowych ze Świętokrzyskiego Banku Żywności. Pomoc jest nieodpłatna. Aby otrzymać w/w pomoc dochód nie może przekraczać następującego kryterium dochodowego:
- 1542,20 zł osoba samotnie gospodarująca
- 1 161,60 zł dla osoby w rodzinie

Wymagane dokumenty to:
- nakaz płatniczy z pola za 2021 rok
- zaświadczenie o zarobkach z zakładu pracy za miesiąc czerwiec 2021 rok
- ostatni odcinek z renty/emerytury za miesiąc czerwiec 2021 rok
- zaświadczenie o zasiłku chorobowym z KRUS/ZUS za miesiąc czerwiec 2021 rok
- ostatni odcinek o opłacaniu składki na ubezpieczenie KRUS

Wszystkie dokumenty należy składać od 5 lipca do 16 lipca 2021 roku, w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Złotej.

Szczegółowe informacje w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Złotej pod numerami telefonu: 41 3561 601 lub 41 3561 633 wew. 21 i 22