Wnioski o oszacowanie szkód – 2021

Urząd Gminy Złota  informuje, iż w terminie do dnia 21 lipca 2021 r. poszkodowani rolnicy posiadający uprawy na  terenie sołectwa Wola Chroberska oraz Kostrzeszyn a także na polach pomiędzy Chrobrzem, a Aleksandrowem (na tzw. Milanowie) mogą składać pisemne wnioski                  o oszacowanie szkód w uprawach rolnych spowodowanych deszczem nawalnym, gradem z dnia  24.06.2021r.

Uwaga! Wzór wniosku dostępny jest poniżej na stronie internetowej UG Złota www.gminazlota.pl oraz w siedzibie urzędu. Formularz należy  złożyć w siedzibie Urzędu Gminy Złota. Wypełniony wniosek wraz z załącznikami oraz załączona do wniosku zgoda na przetwarzanie danych osobowych, niezbędnych do przeprowadzenia oszacowania szkód muszą być czytelnie podpisane przez właściciela gospodarstwa lub jego pełnomocnika.

Do składanego wniosku rolnik dołącza kserokopię wniosku o płatności bezpośrednie celem weryfikacji informacji o powierzchni gospodarstwa rolnego za rok 2021, a w przypadku posiadania w gospodarstwie zwierząt, należy dołączyć także zaświadczenie o ilości zwierząt wydane przez ARiMR. We wniosku należy wypisać WSZYSTKIE działki (tabelę) zgodnie z wnioskiem o dopłaty bezpośrednie na 2021 rok (powierzchnia upraw musi być zgodna z wnioskiem o dopłaty bezpośrednie na 2021 r.).

Po w/w terminie wnioski nie będą rozpatrywane.

Wójt Gminy Złota
(-) Tadeusz Sułek

Rolniku włącz myślenie-to Twoje życie

OSTRZEŻENIE HYDROLOGICZNE Nr O:67 Zjawisko: gwałtowne wzrosty stanów wody

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków (CEEB)

Urząd Gminy w Złotej przypomina, że od 1 lipca zaistniał obowiązek złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Deklaracje można złożyć elektronicznie na stronie https://www.gunb.gov.pl/ lub w formie papierowej w Urzędzie Gminy Złota.

Deklaracje dostępne do pobrania pod adresem: http://gminazlota.pl/dlamieszkanca/druki-do-pobrania

Deklarację należy złożyć w ciągu 12 miesięcy – dla budynków istniejących
oraz w ciągu 14 dnia – dla nowych źródeł ciepła.

W przypadku braku deklaracji – grzywna

Z czym trzeba się liczyć w przypadku niewywiązania się z obowiązku złożenia deklaracji? GUNB wyjaśnia, że przepisy wprowadzające obowiązek złożenia deklaracji zostały wzmocnione przepisami sankcyjnymi, uwzględniającymi jednocześnie instytucję czynnego żalu.

W art. 27h ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków wprowadza się sankcje karne, które mogą być nakładane w przypadku niezłożenia w ustawowym terminie deklaracji. Za brak złożenia deklaracji będzie grozić grzywna, która jest wymierzana na zasadach ogólnych kodeksu wykroczeń. Jeżeli jednak zreflektujemy się, że nie złożyliśmy deklaracji zanim samorząd „poweźmie o tym informację”, możemy uniknąć kary, przesyłając wymagane informacje do urzędu w ramach czynnego żalu.

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 68

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie
Zjawisko/stopień zagrożenia Burze z gradem/ 1
Obszar województwo świętokrzyskie powiat pińczowski
Ważność od godz. 09:15 dnia 15.07.2021 do godz. 18:00 dnia 15.07.2021
Przebieg Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 20 mm do 30
mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami grad.
Prawdopodobieństwo
wystąpienia zjawiska(%)