Uruchomienie naboru na mikrodotacje ŚOWES

Świętokrzyski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej (ŚOWES) w ramach konkursu pn. „MIKRODOTACJE ŚOWES NA LOKALNE INICJATYWY SPOŁECZNE – EDYCJA 2021” ogłasza nabór na projekty, które inicjują współpracę lokalną na rzecz rozwoju aktywności społecznej w środowisku lokalnym z uwzględnieniem ekonomii społecznej lub na tworzenie lokalnej współpracy międzysektorowej.

Operatorem konkursu jest Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego – Partner projektu „Świętokrzyski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej (ŚOWES)”.

Konkurs jest skierowany do  grup nieformalnych oraz organizacji pozarządowych z obszaru działania Świętokrzyskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej, obejmującego następujące powiaty województwa świętokrzyskiego: włoszczowski, jędrzejowski, pińczowski, buski, kazimierski, opatowski, staszowski, sandomierski.

W ramach Konkursu przewidywane jest przyznanie dotacji na zadania, które:

Kwota jednej mikrodotacji wynosi maksymalnie do 5.000,00 zł.

Środki przeznaczone na mikrodotacje w edycji 2021 r.  to 50.000,00 zł.

Inicjatywy zgłoszone w ramach konkursu powinny być zrealizowane w okresie
od 01.09.2021 r. do 30.06.2022 r.

Wnioski składane są wyłącznie mailowo (skany podpisanych dokumentów) na adres: mikrodotacje@frdl.kielce.pl

Termin składania wniosków: 15.08.2021 r. do godziny 23.59.

Poniżej załączony jest Regulamin Konkursu wraz z załącznikami.

Dodatkowe informacje na temat konkursu można uzyskać u Operatora (Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego – Świętokrzyskie Centrum FRDL z siedzibą w Kielcach, ul. Sienkiewicza 78) drogą mailową.

Osoby do kontaktu:

Katarzyna Kozieł k.koziel@frdl.kielce.pl

Jolanta Turalska jola.turalska@frdl.kielce.pl

oraz w Biurach Terenowych ŚOWES, których dane kontaktowe znajdują się na stronie: www.sowes.pl

Konkurs jest realizowany w ramach projektu „Świętokrzyski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej (ŚOWES)”. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Oś priorytetowa 09.00.00: Włączenie społeczne i walka z ubóstwem, Działanie 09.03.00: Wspieranie ekonomii i przedsiębiorczości społecznej w celu ułatwienia dostępu do zatrudnienia, Poddziałanie 09.03.01 Wsparcie sektora ekonomii społecznej (projekty konkursowe) Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego
na lata 2014-2020).

Dokumenty:

Regulamin naboru Mikrodotacje edycja2021

Załącznik 1 Karta oceny formalnej

Załącznik 2 Karta oceny merytorycznej

Załącznik 3 Regulamin pracy komisji

WZÓR WNIOSKU O MIKRODOTACJE edycja 2021 – Załącznik 4

Załącznik 5 Oświadczenie

Źródło: https://sowes.caritas.pl/uruchomienie-naboru-na-mikrodotacje-sowes/

Bezpłatny Kreator Zdjęć do Dowodu - akcja pod patronatem GovTech

Od 2 lipca do 2 sierpnia 2021 roku można korzystać z akcji “Bezpłatny Kreator Zdjęć do Dowodu - złóż wniosek przed zmianą przepisów!”, która jest odpowiedzią na apele administracji rządowej dotyczące korzystania z możliwości aplikowania o wydanie dowodu osobistego przed zmianą przepisów.

kreator zdjęć

Jednocześnie przypominamy, że Akcja została objęta Patronatem przez Centrum GovTech i ze względu na ogólnokrajowe zaległości spowodowane pandemią w zakresie wydawania dowodów osobistych zachęcamy do aplikowania o dowód przez Internet.

By ułatwić proces aplikowania, serwisy Passport Photo Online oraz PhotoAiD oferują możliwość korzystania z bezpłatnego Kreatora Zdjęć do Dowodu Osobistego, dzięki któremu można łatwo wykonać zdjęcie biometryczne, niezbędne do złożenia wniosku przez Internet.

Kreator dostępny jest na stronach:

Kreator zdjęć do dowodu osobistego to narzędzie, które edytuje i kadruje zdjęcie oraz zmienia tło na poprawne, pasujące do wymagań dotyczących zdjęć do dowodów osobistych. Nasza aplikacja działa podobnie do fotobudki, ale bazuje na technologii sztucznej inteligencji przy sprawdzaniu cech biometrycznych zdjęcia. Oznacza to, że analizując odpowiednie parametry, tworzy zdjęcie dostosowane do dowodu osobistego - mówi Tomasz Młodzki.

Możliwość aplikowania o dowód osobisty online jest dostępna do 26 lipca 2021 po tym czasie będzie jedynie możliwa dla osób poniżej 12 roku życia. W związku z tym, warto wykorzystać szansę i wysłać wniosek przez Internet.

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 70

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie
Zjawisko/stopień zagrożenia Burze z gradem/ 1
Obszar województwo świętokrzyskie powiat pińczowski
Ważność od godz. 12:00 dnia 16.07.2021 do godz. 24:00 dnia 16.07.2021
Przebieg Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 20 mm
do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami grad.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%) 80%
Uwagi Brak.