Ostrzeżenie nr 85

Prace przy boisku rozpoczęte

Rozpoczęły się prace przy budowie boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Placówek Oświatowych w Złotej. Przypomnijmy, że w skład projektu wchodzą boisko do piłki nożnej o wymiarach 26,0 m/56,0 m, boisko do siatkówki o wymiarach 18,0 m / 9,0 m, dwa boiska do koszykówki o wymiarach 26,1 m / 15,1 m oraz boisko do tenisa o wymiarach 23,77 m / 10,77 m.

Uczcili 77 rocznicę utworzenia Republiki Pińczowskiej

Przy pomniku w Kozubowie uczczono 77 rocznice utworzenia podczas II wojny światowej partyzanckiej Republiki Pińczowskiej, czyli wyzwolonego spod okupacji obszaru na terenach dzisiejszych powiatów pińczowskiego, kazimierskiego i buskiego. W obchodach wzięli udział przedstawiciele samorządów powiatu pińczowskiego, w tym gminy Złota na czele z wicewójt Jolantą Fichtel, a także organizacje pozarządowe oraz mieszkańcy powiatu oraz goście.

Zdjęcia: Marta Gajda (Radio Kielce), Agata Chrobot (UMiG Pińczów).

republika

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 76

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie
Zjawisko/stopień zagrożenia Burze z gradem/ 2
Obszar województwo świętokrzyskie powiat pińczowski
Ważność od godz. 13:00 dnia 28.07.2021 do godz. 02:00 dnia 29.07.2021
Przebieg Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 30 mm do 40
mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Miejscami grad.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%) 80%