"Zanocuj w lesie"

Ruszył program Lasów Państwowych "Zanocuj w lesie". W województwie świętokrzyskim turyści mogą się zatrzymać na terenach 16 nadleśnictw. Mają do dyspozycji łącznie 25 tys. ha - 26 obszarów. Jedno z takich miejsc znajduje się w Rudawie.

"Zanocuj w lesie" to projekt dzięki któremu w tym roku do dyspozycji miłośników bushcraftu i surviwalu Lasy Państwowe udostępnią ponad 600 tysięcy hektarów w 425 nadleśnictwach. Dotychczas takich legalnych miejsc do nocowania w lasach było tylko 46. Biwakuj w lesie w duchu zasad etyki outdoorowej leave no trace – nie zostawiaj śladów, minimalizuj wpływ na środowisko.

Co warto wiedzieć?

co warto wiedzieć

Lokalizacja miejsca w Rudawie

mapa las rudawa

Poprawa jakości wody

Budynki zostaną zmodernizowane w ramach projektu

Jak informowaliśmy kilka dni temu, wójt gminy Złota Tadeusz Sułek podpisał umowę na wsparcie ze środków Unii Europejskiej w wysokości 2,1 milionów złotych, na realizację projektu pod nazwą „Poprawa efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej położonych na terenie Gminy Złota”.

W ramach projektu planowana jest głęboka termomodernizacja budynków; biurowego przy ul. Parkowej (dawny posterunek policji), Domu Ludowego w Chrobrzu, świetlicy wiejskiej w Miernowie, świetlicy wiejskiej w  Stawiszycach, Zespołu Placówek Oświatowych w Złotej.

Zakres prac obejmować będzie m.in. modernizacje instalacji c.o., docieplenie ścian, docieplenie stropodachu, wymianę stolarki okiennej, wymianę bram garażowych, modernizacje oświetlania na energooszczędne, montaż instalacji OZE.

Koszt całkowity projektu: 2 477 371, 62 zł.
Dofinansowanie: 2 105 765,87 zł.

miernów

walne osp złota

Spotkanie dot. refundacji wynagrodzeń...

spotkanie ohp