Zaproszenie na Sesję Rady Gminy Złota

11.08.2021 o godzinie 08:00 w świetlicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Złotej odbędzie się Nadzwyczajna sesja Rady Gminy Złota.

Proponowany porządek obrad:

1. Otwarcie sesji.
  2. Stwierdzenie quorum.
  3. Przyjęcie porządku obrad.
  4. Podjęcie uchwały w sprawie określenia zasad udzielania i rozmiaru obniżek tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dla nauczycieli, którym powierzono stanowiska kierownicze w szkołach i placówkach oświatowych dla których organem prowadzącym jest Gmina Złota.
  5. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia Regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie Gminy Złota.
  6. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie na rok 2021.
  7. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w WPF na lata 2021-2031.
  8. Zamknięcie obrad.

OSTRZEŻENIE HYDROLOGICZNE Nr O:151 - woj. świętokrzyskie

Zjawisko: wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych

Stopień zagrożenia: 2

Ważność: od godz. 14:00 dnia 05.08.2021 do godz. 15:00 dnia 06.08.2021

Obszar: zlewnie: Nidy, Czarnej, Koprzywianki, Kamiennej oraz mniejszych bezpośrednich dopływów Wisły (świętokrzyskie)

Przebieg: Prognozowane intensywne opady deszczu, będą powodować wzrosty poziomu wody, lokalnie gwałtowne, do strefy stanów wysokich z przekroczeniem stanów ostrzegawczych. Punktowo w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów mogą zostać przekroczone stany alarmowe. W zlewniach zurbanizowanych mogą wystąpić podtopienia.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%

Uwagi: W przypadku istotnych zmian w czasie lub przebiegu zjawiska Ostrzeżenie może ulec zmianie.

Dyżurny synoptyk hydrolog: Artur Franczyk

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 79

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie
Zjawisko/stopień zagrożenia Intensywne opady deszczu/ 2
Obszar województwo świętokrzyskie powiat pińczowski
Ważność od godz. 14:00 dnia 05.08.2021 do godz. 12:00 dnia 06.08.2021
Przebieg Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość
opadów od 40 mm do 60 mm, miejscami do 80 mm.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%): 80%