Przedszkolaki odśpiewały hymn

Przedszkolaki z ZPO Złota odwiedziły Urząd Gminy Złota, gdzie wspólnie z wójtem gminy Złota Tadeuszem Sułkiem, sekretarzem gminy Ireneuszem Gołuszką, skarbnikiem Ewą Pawełczak oraz pracownikami Urzędu Gminy i GOPS, punktualnie o 11:11 odśpiewały hymn państwowy Rzeczypospolitej Polskiej.

przedszkolaki przedszkolaki przedszkolaki

Gmina Złota z dofinansowaniem w ramach projektu „Cyfrowa Gmina”

Samorząd Gminy Złota otrzymał promesę na sfinansowanie projektu w ramach „Cyfrowa Gmina”. Symboliczne czeki przekazał świętokrzyskim samorządowcom Janusz Cieszyński, sekretarz stanu ds. cyfryzacji w Kancelarii Premiera. W spotkaniu, które odbyło się w  Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach uczestniczyli również Krzysztof Słoń Senator RP, Anna Krupka Sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Zbigniew Koniusz Wojewoda Świętokrzyski oraz Robert Jaworski Burmistrz Chęcin.

Jak informuje wójt gminy Złota Tadeusz Sułek, środki które otrzyma gmina Złota, w wysokości 133 080 zł, przeznaczone zostaną na cyfryzację urzędu i podniesienie bezpieczeństwa sieci teleinformatycznej, aby nadążyć na rozwojem świata e-usług. Jak jest to ważne i niezbędne pokazał trudny czas pandemii.

Samorządy w ramach programu będą mogły zakupić sprzęt IT, oprogramowanie, a także przeznaczyć środki na specjalistyczne szkolenia oraz zapewnienie cyberbezpieczeństwa.

cyfrowa

Gospodynie ze Stawiszyc najlepsze w powiecie pińczowskim!

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Stawiszycach wygrały plebiscyt Mistrzowie Agro 2021 w kategorii Kół Gospodyń Wiejskich w powiecie pińczowskim.

Stawiszyce

Spotkanie w sprawie rozwoju turystyki kajakowej na Nidzie i Wiśle

Przystań kajakowa w Chrobrzu była miejscem jednego z roboczych spotkań  związanych z przygotowaniem materiałów do fiszki projektu o roboczym tytule: Blue Valley – wiślanym szlakiem, „AktyWisła” „Via Wisła”, „Aktywna Wisła”, „Szlak Wisły”, „Wisła Valley – kajakiem, rowerem, kamperem” ponadregionalny produkt turystyczny w oparciu o trasy rowerowe, szlaki kajakowe oraz miejsca dla kamperów wzdłuż Wisły i jej dopływów w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia+.

W Chrobrzu wójt gminy Złota Tadeusz Sułek zapoznał pracowników Oddziału Turystyki, Departamentu Edukacji, Sportu, Turystyki  i Spraw Zagranicznych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego na czele z kierownikiem Łukaszem Łaganowskim oraz  pracowników PGW Wody Polskie Nadzór Wodny Oddział w Busku-Zdroju, przedstawił istniejącą infrastrukturę kajakową wraz z polem biwakowym, placem zabaw, sanitariatami, boiskiem do piłki siatkowej oraz altanami.

Uczestnicy spotkania zastanawiali się nad możliwościami poszerzenia bazy chroberskiej przystani oraz lokalizacji pewnej infrastruktury w Nieprowicach.

przystań kajakowa