Akcja „Szczepimy się” i milionowa wygrana!

W ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjnej  akcji „Szczepimy się!”, którą prowadził samorząd Gminy Złota oraz niezwykle wytężonym działaniom pracowników Samorządowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Złotej i Chrobrzu, nasza gmina znalazła się czołówce gmin pod względem dynamiki szczepień. Za podjęte działania związane z promocją szczepień zostaliśmy wyróżnieni przez wojewodę świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza podczas uroczystej gali w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

mobilny punkt szczepień

Kolejne dobre informacje dotarły do nas z końcem października, kiedy to okazało się że gmina Złota może się pochwalić najwyższym przyrostem zaszczepienia mieszkańców pełnym cyklem szczepień przeciwko COVID -19 w powiecie pińczowskim i dzięki temu otrzymamy nagrodę w wysokości miliona złotych. Środki mają zostać przeznaczone na dalszą akcję związaną z poprawą wyszczepienia naszych mieszkańców.

Nowe boisko gotowe

Samorząd Gminy Złota zrealizował kolejną inwestycję związaną z poprawą infrastruktury sportowej dla uczniów z naszej gminy. Przy Zespole Placówek Oświatowych w Złotej powstało boisko wielofunkcyjne, w skład którego wchodzi m.in. boisko do piłki nożnej o wymiarach 26,0 m/56,0 m, boisko do siatkówki o wymiarach 18,0 m / 9,0 m, dwa boiska do koszykówki o wymiarach 26,1 m / 15,1 m oraz boisko do tenisa o wymiarach 23,77 m / 10,77 m. Nowoczesny obiekt o nawierzchni poliuretanowej zastąpił niebezpieczne boisko o nawierzchni asfaltowej.

boisko

Zapraszamy na spotkanie informacyjno-szkoleniowe

Bank Gospodarstwa Krajowego oraz Urząd Marszałkowski, realizując wspólny projekt wsparcia i pomocy dla osób planujących rozpoczęcie  działalności gospodarczej oraz pożyczek dla MŚP, proponuje program planowanego spotkania informacyjno-szkoleniowego.

przedsiębiorczość

Program spotkania dotyczy finansowania wydatków związanych z rozpoczęciem działalności gospodarczej oraz MŚP.

W załączeniu materiały promocyjne do wykorzystania  w celu zaproszenia zainteresowanych osób oraz  proponowany program spotkania –  01.12.2021 r. godz. 10.00, świetlica Gminnej Biblioteki Publicznej w Złotej.