Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 76

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie
Zjawisko/stopień zagrożenia Silny deszcz z burzami/ 1
Obszar województwo świętokrzyskie powiat pińczowski
Ważność od godz. 23:00 dnia 12.08.2022 do godz. 22:00 dnia 13.08.2022
Przebieg Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu
miejscami od 30 mm do 45 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 65
km/h. Możliwy grad.
Prawdopodobieństwo
wystąpienia zjawiska(%)

„Z książką mi do twarzy”

Z radością informujemy,że konkurs fotograficzny pt. „Z książką mi do twarzy ” został rozstrzygnięty. Dla autorów zwycięskich i wyróżnionych fotografii mamy nagrody, wśród których są m.in. Vouchery na Park Linowy w Busku Zdroju i upominki. Wszyscy pozostali uczestnicy konkursu otrzymają drobne upominki. Nagrody zostały ufundowane przez Sklep Mrówka Złota, za co serdecznie dziękujemy. Oto wyniki naszego konkursu:
• pierwsze miejsce: Amelia Czekalska
• drugie miejsce: Paweł Niedbalski
• trzecie miejsce: Bartosz Remion
Wyróżnienia otrzymują: Marysia Kozłowska, Alicja Fortuna, Marysia Grzęda, Filip Futrzyński. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie, dziękujemy sponsorowi nagród. Zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do odwiedzania naszej Biblioteki.

Prace przy drodze gminnej na ukończeniu

Modernizacja drogi gminnej w Probołowicach (tzw. łącznik) zbliża się ku końcowi. Wykonany został rów odwadniający i umocniony płytami ażurowymi. Wzmocniona i położona została nawierzchnia bitumiczna. Do wykonania zostały tylko pobocza oraz oznakowanie.

Całość inwestycji pochłonie 633 242,38 zł, za zmodernizowanie 460 metrów drogi. 334 509 zł pochodzi z dofinansowania Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Natomiast 298 733,38 zł to środki z budżetu Gminy Złota.

droga probołowice

Dwa szczeniaczki szukają domu

We wsi Miernów porzucone zostały dwa szczeniaki (suczki). Pieski do adopcji przez ludzi o wielkim sercu. Kontakt w sprawie piesków z UG Złota, tel. 41 356 16 33 wew. 16.

pies pies