Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 92

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie
Zjawisko/stopień zagrożenia Gęsta mgła/ 1
Obszar województwo świętokrzyskie powiat pińczowski
Ważność od godz. 23:00 dnia 30.09.2022 do godz. 09:00 dnia 01.10.2022
Przebieg Prognozuje się gęste mgły, w zasięgu których widzialność może wynosić miejscami od 100 m do
200 m.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%) 70%

Spotkanie informacyjno-konsultacyjne dot. Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

PUP

SPOTKANIE AUTORSKIE

Za nami spotkanie autorskie z projektu „Literacka Kreatywność” w ramach programu „Partnerstwo dla książki 2022”.

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Złotej odbyło się spotkanie autorskie z pisarzem Pawłem Wakułą, który jest rysownikiem i ilustratorem książek. Wzięła w nim udział młodzież z Zespołu Szkół Podstawowych w Złotej.Paweł Wakuła- absolwent malarstwa i pedagogiki artystycznej jest autorem wielu książek dla dzieci jak „O czym szumi las” i „Mój tata jest olbrzymem”. Jest również twórcą książek, które w humorystyczny sposób przybliżają historię. Na spotkaniu autor przedstawił młodzieży swoją książkę „Bjorn Oczy smoka”, zabierając nas w podróż w odległe czasy.

Uczniowie poznawali zabawne ciekawostki z życia Mieszka I, czy Kazimierza Wielkiego. Swoje opowieści pisarz ilustrował rysując na żywo sugestywne ilustracje. Spotkanie stało się znakomitą zachętą do czytania książek i odwiedzania biblioteki.Warsztaty realizowane są w ramach projektu Gminnej Biblioteki Publicznej w Złotej pod nazwą "Literacka Kreatywność". Projekt odbywa się w ramach programu Partnerstwo dla książki z Instytutu Książki i dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

biblio

Warsztaty z tworzenia motywów literackich na tkaninie

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Złotej, odbyły się kolejne warsztaty tym razem z tworzenia motywów literackich na tkaninie. Zajęcia rozpoczęliśmy od przygotowania projektu na kartce papieru. Każdy szczegółowo omówiliśmy, aby młodzież mogła jeszcze wprowadzić w nim poprawki. Następnie za pomocą specjalnych farb i pisaków, zostały pomalowane bawełniane torby. Malowanie na materiale to świetne rozwiązanie, aby nadać torbie indywidualny, oryginalny charakter. W Warsztatach wzięli udział uczniowie z Zespołu Szkół Podstawowych w Złotej. Każdy uczestnik od podstaw wykonał swoje dzieło. Hasłem przewodnim warsztatów jest promocja literatury dziecięcej i młodzieżowej, a także propagowanie mody na czytanie wśród rówieśników z wykorzystaniem motywów literackich na tkaninie.

Warsztaty Memy- projekt Literacka kreatywność

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Złotej, odbyły się Warsztaty poświęcone Memom. Mem – połączenie grafiki i tekstu, będące humorystycznym komentarzem. Podczas warsztatów powstały składające się ze zdjęcia i słownego komentarza obrazki, tworzone przez uczestników zajęć komentujące bieżące wydarzenia życia codziennego. Stworzenie mema nie jest jednak takie proste. Wymaga oczywiście kreatywności, myślenia, poczucia humoru, orientacji w obowiązujących aktualnie trendach oraz znajomości literatury. W Warsztatach wzięli udział uczniowie z Zespołu Szkół Podstawowych w Złotej. Młodzież wykazała się dużą kreatywnością i zainteresowaniem podczas warsztatów. Każdy uczestnik od podstaw wykonał swoje memy przy pomocy różnych materiałów plastycznych. Hasłem przewodnim warsztatów jest promocja literatury dziecięcej i młodzieżowej, a także propagowanie mody na czytanie wśród rówieśników z wykorzystaniem memów jako formy przekazu.

Autor: www.biblioteka.gminazlota.pl

memy