Literacka Kreatywność -Event

kreatywnosc

Modernizacja zaplecza gastronomicznego ZPO Złota

Zaplecze Zespołu Placówek Oświatowych w Złotej rozwija się na każdej płaszczyźnie. Rozbudowywana jest zarówno infrastruktura sportowa, edukacyjną, a także zaplecze gastronomiczne. W ramach programu „Posiłek w domu i szkole” oraz dzięki wkładowi własnemu samorządu Gminy Złota, generalny remont przeszła kuchnia oraz stołówka obsługująca uczniów szkoły podstawowej. Zakupiono m.in. kuchnie gazowe, zlewozmywak do naczyń, pochłaniacz, doposażono również zastawę stołową.

Metamorfozę przeszła także kuchnia przy przedszkolu w ZPO Złota, która przeprowadzona została dzięki środkom z budżetu Gminy Złota. Zmodernizowano instalacje elektryczną, wodno-kanalizacyjną, położone zostały płytki, wymieniono także stolarkę drzwiową. Doposażono kuchnie w nowy sprzęt gastronomiczny.

stołówka

Uroczyste wręczenie promes Młodzieżowym Drużynom Pożarniczym

9 listopada 2022 r. w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Pawłowicach odbyła się uroczystość wręczenia promes dla członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu pińczowskiego. Środki zostały przyznane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach dotacji celowej na zadanie publiczne pod nazwą „Przygotowanie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych do działań ratowniczo – gaśniczych”.

Dzięki wspomnianym dotacjom Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze będą mogły sfinansować zakup m.in. sprzętu do przeprowadzania zawodów sportowo-pożarniczych, umundurowania i wyposażenia osobistego oraz sprzętu teleinformatycznego wykorzystywanego w procesie szkolenia.

W trakcie uroczystości wręczono 7 promes dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z OSP we Wrocieryżu, Pawłowicach, Podłężu, Zagajowie, Sędowicach, Bogucicach oraz Złotej.

W wydarzeniu udział wzięli: Poseł na Sejm RP Michał Cieślak, Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz, Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Tomasz Jamka, Radny Sejmiku Wojewódzkiego Maciej Gawin, Zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Grzegorz Rajca, Członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Kielcach dh Mirosław Walasek, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Pińczowie dh Zbigniew Kierkowski oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie st. bryg. Jarosław Huk wraz z p.o. Zastępcy Komendanta st. kpt. Mariuszem Fodymskim.

Zaproszeni goście podczas przemówień okolicznościowych podkreślili istotną rolę młodzieżowych drużyn pożarniczych w kształtowaniu wiedzy o bezpieczeństwie pożarowym od najmłodszych lat.

Źródło: https://www.gov.pl/web/kppsp-pinczow

osp

Zapraszamy 11.11.2022 r.

Szanowni Państwo serdecznie zapraszamy na uroczysty koncert pieśni patriotycznych pod hasłem ,,Niepodległa’’, który odbędzie się dnia 11 listopada 2022 r. w kościele św. Urszuli Ledóchowskiej w Złotej po mszy z godziny 12:00.

Po koncercie nastąpi przemarsz pod pomnik ku czci partyzantów w celu złożenia kwiatów i zapalenia zniczy.

Niepodległa

Spotkanie z Sołtysami

W świetlicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Złotej odbyło się spotkanie sołtysów z gminy Złota w sprawie przystąpienia Gminy do preferencyjnego zakupu paliwa stałego (węgla) z przeznaczeniem dla gospodarstw domowych.

Sołtysi zostali zapoznani z ogólnymi zasadami zakupu węgla przez mieszkańców, omówiono wzór wniosku oraz udzielono instrukcji w jego uzupełnianiu.

sołtysi