Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 98

Nazwa biura IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie
Zjawisko/stopień zagrożenia Oblodzenie/ 1
Obszar województwo świętokrzyskie powiat pińczowski
Ważność od godz. 13:00 dnia 17.11.2022 do godz. 01:00 dnia 18.11.2022
Przebieg Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu
ze śniegiem oraz mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około
-4°C Temperatura minimalna przy gruncie około -6°C. Ujemna temperatura powietrza utrzyma
się do końca tygodnia.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%) 80%

Event-podsumowanie projektu pt. Literacka Kreatywność

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Złotej odbył się Event-podsumowanie projektu pt. Literacka Kreatywność. Dzięki dofinansowaniu otrzymanemu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka zrealizowała w tym roku autorski projekt pt. „Literacka Kreatywność”, którego efektem są działania które łączą literaturę, wystawy i promocje. W rezultacie powstała wystawa memów literackich, wystawa promująca bibliotekę, wystawa ukazująca zabytki i ciekawe atrakcje turystyczne Gminy Złota. Kolekcja motywów literackich na tkaninie, oraz dodatkowo powstał filmik promujący działalność biblioteki. Projekt składał się z kilku etapów, łączył cykle warsztatowe, spotkania autorskie i warsztaty aktywizujące twórczo różne grupy wiekowe ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży z Gminy Złota. Wszystkie działania odbywały się w naszej bibliotece.
biblioteka
Celem projektu było ukazanie biblioteki, jako ośrodka rozbudzającego wśród młodych ludzi pasję do słowa w każdej jego postaci. Wspieranie i wyrabianie nawyku czytelniczego, aktywizacja twórcza, oraz integracja dzieci i młodzieży na terenie naszej gminy.
Spotkanie realizowane jest w ramach projektu Gminnej Biblioteki Publicznej w Złotej pod nazwą "Literacka Kreatywność". Projekt odbywa się w ramach programu Partnerstwo dla książki z Instytutu Książki i dofinansowane jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
- Galeria zdjęć na stronie Gminy: https://zlota.naszabiblioteka.com/n,event-podsumowanie-projektu-pt-literacka-kreatywnosc

Projekt POWER 1.2.1 - Nowy zawód dla młodych (także dla obywateli Ukrainy)

Szczegóły projektu znajdują się w załączonym poniżej pliku.
  • Załączniki

Projekt POWER 1.2.1 - Nowy zawód dla młodych (także dla obywateli Ukrainy) (pdf, 1738 KB)