Gmina Złota z dofinansowaniem na realizację linii komunikacyjnej

Wójt Gminy Złota Tadeusz Sułek podpisał umowę z Wojewodą Świętokrzyskim Zbigniewem Koniuszem na dofinansowanie wniosku złożonego przez Gminę Złota na realizację linii komunikacyjnej w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych o Charakterze Użyteczności Publicznej.

W ramach projektu nasz samorząd otrzyma dofinansowanie w wysokości 41 580,00 zł, co stanowić będzie 90% wszystkich kosztów. Pozostałe 10% będzie pochodziło z budżetu gminy.

Projekt przewiduje otworzenie w 2023 roku linii komunikacyjnej na trasie: Złota – Niegosławice – Chroberz – Wola Chroberska – Kostrzeszyn „Korce” – Kostrzeszyn „Odrzywół” – Kostrzeszyn „Górki Kostrzeszyńskie” – Probołowice „Podlesie” – Pełczyska – Złota.

komunikacja komunikacja

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 105

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie
Zjawisko/stopień zagrożenia Opady marznące/ 1
Obszar województwo świętokrzyskie powiat pińczowski
Ważność od godz. 09:15 dnia 02.12.2022 do godz. 11:00 dnia 03.12.2022
Przebieg Obserwowane i prognozowane są słabe opady śniegu, deszczu ze śniegiem, lokalnie marznącej
mżawki, później również marznącego deszczu powodujące gołoledź. Strefa opadów będzie
przemieszczać się z południowego wschodu na północ i północny zachód.
Prawdopodobieństwo
wystąpienia zjawiska(%) 80%
Uwagi Ostrzeżenie może być kontynuowane

Przedszkolaki z mikołajkową wizytą w Klubie Senior+

1 grudnia przedszkolaki z grupy Motylki i grupy Biedronki odwiedziły pobliski Klub Seniora w Złotej. Celem tej wizyty było uczestnictwo najmłodszych w czytaniu literatury przez seniorów, a tematem przewodnim zbliżające się wielkimi krokami i mocno oczekiwane Mikołajki. Seniorzy przeczytali najmłodszym wybrane specjalnie na tę okazję wierszyki związane z postacią św. Mikołaja. Przedszkolaki odwdzięczyły się natomiast zaśpiewaniem seniorom kilku piosenek oraz zaprezentowaniem układu choreograficznego.

To sympatyczne spotkanie zwieńczyła wspólna fotografia i słodki poczęstunek. Przedszkolaki i panie nauczycielki obdarowały seniorów przepięknymi papierowymi postaciami z podobizną św. Mikołaja oraz stroikiem świątecznym. W ten sposób rozpoczęła się współpraca Samorządowego Przedszkola w Złotej z sąsiedzkim Klubem Senior+ i wiemy już, że literatura łączy pokolenia. Nasi Seniorzy pokazali, że są młodzi duchem, radośni, weseli, życzliwi, lubią aktywnie spędzać czas.

Takie międzypokoleniowe działania przynoszą wiele korzyści: wzmacniają więzi w społeczności lokalnej, wzbogacają procesy uczenia się zarówno dzieci, jak i osób starszych, a przede wszystkim dają radość obu stronom. Wizyta w Klubie Seniora była dla przedszkolaków wartościową lekcją wychowawczą, która uczy szacunku i życzliwości jaką trzeba okazywać osobom starszym.

mikołaj mikołaj mikołaj mikołaj mikołaj