Niższe opłaty za "śmieci"

Podczas Sesji Rady Gminy Złota, która odbyła się 9 stycznia 2023 r., radni podjęli decyzje o obniżeniu opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Uchwała, która podjęta została jednogłośnie, ustala stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi (bez kompostownika) na poziomie 20 zł/miesięcznie od osoby. Do tej pory wynosiła ona 25 zł.

Natomiast stawka za gospodarowanie odpadami komunalnymi (z kompostownikiem) – to 19 zł/miesięcznie. Do tej pory 24 zł.

/UG Złota/

odpady

Spotkanie Partnerstwa Ponidzie

W Kijach, 5 stycznia 2023 roku dobyło się spotkanie grupy roboczej Partnerstwa Ponidzie, gdzie podsumowano realizację Strategii Terytorialnej, uzgodniono również szczegóły Forum Wymiany Doświadczeń świętokrzyskich partnerstw, które odbędzie 17 stycznia Krzyżanowicach. W spotkaniu wzięli udział także przedstawiciele Urzędu Gminy Złota, w osobach kierownika Referatu Gospodarki Przestrzennej i Inwestycji Jarosława Nowaka oraz pracownika UG Anity Rzepy-Kozłowskiej.

partnerstwofot. Jerzy Kuza