Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 64

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie
Zjawisko/stopień zagrożenia Burze/ 1
Obszar województwo świętokrzyskie powiat pińczowski
Ważność od godz. 16:00 dnia 06.06.2024 do godz. 09:00 dnia 07.06.2024
Przebieg Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do
35 mm oraz porywy wiatru do 85 km/h. Miejscami grad. Największe natężenie zjawisk późno
wieczorem i w pierwszej połowie nocy.
Prawdopodobieństwo
wystąpienia zjawiska(%) 80%
Uwagi Stopień ostrzeżenia może ulec zmianie.

Transport podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego

Badania mammograficzne

Informujemy Mieszkanki Gminy Złota, że w dniu 12 lipca  2024 r., w godz. 9:00 – 15:00 przy Bibliotece Publicznej w Złotej, przy ul. Parkowa 18, parking przy kuźni.

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Co roku u 12 tysięcy Polek diagnozuje się raka piersi. Badania profilaktyczne to najskuteczniejsza forma wykrycia stanów chorobowych we wczesnym stadium rozwoju, która pozwala podjąć skuteczną terapię i daje szansę powrotu do zdrowia. W naszych mammobusach przeciętnie jeden/dwa razy dziennie wykrywamy raka piersi.

MEDICA Sp. z o.o. Sp. K. realizuje świadczenia zdrowotne w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia w zakresie profilaktyki raka piersi. Program skierowany jest do kobiet w wieku od 45do 74 roku życia (w roku 2024 roczniki od 1979do 1950), które w ciągu ostatnich 2 lat nie korzystały z bezpłatnej mammografii. Kobietom spoza grupy refundowanej oferujemy badania odpłatnie w kwocie 120 zł. Dysponujemy mammobusem wyposażonym w nowoczesny certyfikowany aparat mammograficzny podlegający bieżącym testom i kontrolą jakości oraz  wykwalifikowanym personelem z wieloletnim doświadczeniem.

Planowane wyłączenia prądu

PGE Dystrybucja S.A. poinformowała o planowanych wyłączeniach prądu w naszej okolicy.

DATA ROZPOCZĘCIA DATA ZAKOŃCZENIA GODZINY OBSZAR STACJA
2024-06-12 12:00 2024-06-12 15:00 3 Wojsławice Wojsławice 2
Obwód numer 2
2024-06-14 08:00 2024-06-14 13:00 5 Chroberz Chroberz 4

Kalendarz wyborczy, prawo do głosowania, procedura głosowania w Polsce

Czy wiesz, jak wygląda procedura głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego?

Najbliższe wybory do Parlamentu Europejskiego będą miały miejsce od 6 do 9 czerwca w całej Unii Europejskiej. W Polsce głos oddać będzie można w niedzielę 9 czerwca. By wziąć udział w wyborach, należy mieć ukończone 18 lat najpóźniej w dniu wyborów.

Przed wyborami warto zapoznać się z listami kandydatów z różnych partii politycznych i wybrać kandydata bądź kandydatkę, na którą chcemy oddać głos. Można też zweryfikować, czy jest się wpisanym do rejestru wyborców lub pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania. Dzięki temu dokumentowi można zagłosować w dowolnym miejscu w Polsce. Należy jednak pamiętać o wykonaniu tych czynności w odpowiednim terminie.

W dniu wyborów lokale wyborcze otwarte są od godziny 7 do 21. Na miejscu należy mieć ze sobą dowód osobisty lub paszport, by móc otrzymać kartę do głosowania. Aby głos był ważny, należy postawić znak X w kratce przy nazwisku wybranego kandydata i na jednej liście. Głos można oddać tylko na jednego kandydata. Po zakończeniu głosowania, głosy są zliczane przez komisje wyborcze, a wyniki ogłaszane są publicznie.

Pamiętaj, że Twój głos ma znaczenie! Bądź aktywny i skorzystaj z prawa do głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

_________
Post przygotowany przez Fundację Instytut Polityk Publicznych w ramach European Parliament Elections 2024 Awareness Campaign. Sfinansowane ze środków UE na podstawie umowy o udzielenie dotacji nr COMM/SUBV/NAT/2024/E/101160418. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Parlamentu Europejskiego. Unia Europejska ani Parlament Europejski nie ponoszą za nie odpowiedzialności.