Cichociemny płk Jan Piwnik "Ponury"

Opublikowano: 2 grudnia, 2020

Nazywam się Wojciech Königsberg. Jestem niezależnym historykiem, biografem Bohatera Kielecczyzny cichociemnego płk. Jana Piwnika „Ponurego” oraz autorem bloga poświęconego Armii Krajowej pt. Wokół „Ponurego”.

31 sierpnia 2022 r. przypada 110. rocznica urodzin „Ponurego”. Z tej okazji planuję opublikować jego rozszerzoną biografię pt. „Droga Ponurego”. Za jej pierwsze wydanie w 2011 r. otrzymałem Nagrodę im. prof. Tomasza Strzembosza dla autora najlepszej debiutanckiej lub drugiej w karierze książki dotyczącej najnowszej historii Polski. W 2018 r. zdobyłem natomiast Nagrodę im. Oskara Haleckiego w Konkursie „Książka Historyczna Roku” za pracę pt. „AK 75. Brawurowe akcje Armii Krajowej”.

Oprócz biografii Piwnika przygotowuję dwie kolejne książki poświęcone Armii Krajowej, w tym działaniom na terenie Okręgu AK Radom-Kielce.

W związku z tym, zwracam się z uprzejmą prośbą o objęcie moich projektów wydawniczych Patronatem na stronie: https://patronite.pl/WokółPonurego

Patronom podziękuję na blogu Wokół „Ponurego” (na Facebooku śledzi go już blisko 15 tys. osób), wymienię we wstępie do biografii „Ponurego” oraz podaruję im egzemplarze książki z dedykacją.

Uczcijmy wspólnie Bohatera Kielecczyzny!

--

menu-circlecross-circle