DZIEŃ SENIORA 2022 W KLUBACH SENIOR+ Z GMINY ZŁOTA

Opublikowano: 25 listopada, 2022

Listopad w Klubach Senior+ w Złotej, Chrobrzu i Pełczyskach upłynął pod znakiem obchodów Ogólnopolskiego Dnia Seniora, który w tym roku przypadł na 14 listopada. Każdy z Klubów na inny sposób, ale każdy z ogromną pasją i zaangażowaniem przygotowywał i celebrował ten szczególny dla Seniorów dzień.

KLUB SENIOR+ W ZŁOTEJ

Klub w Złotej już po raz trzeci obchodził Ogólnopolski Dzień Seniora. Wśród świętujących uczestników Klubu Senior+ oraz członków Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów „Aktywny Senior” obecni byli również zaproszeni goście: Wójt Gminy Złota - Pan Tadeusz Sułek, Przewodniczący Rady Powiatu Pińczowskiego oraz Sekretarz Gminy Złota - Pan Ireneusz Gołuszka wraz z małżonką, Przewodniczący Rady Gminy Złota - Pan Adam Wypych. W tym szczególnym dniu był z nami obecny również proboszcz parafii Złota - Ks. dr Grzegorz Kaliszewski.

Część artystyczna rozpoczęła się wystąpieniem Pani Haliny Nowak, autorki tekstów naszego Klubowego zespołu Senioritki, która zaprezentowała napisany specjalnie na tę okazję okolicznościowy wiersz o Seniorach. Pani Halina od lat niezmiennie zachwyca nas swoim lekkim piórem. Śmiało mogłaby zacytować o sobie słynne słowa Agnieszki Osieckiej „U mnie od serca blisko do papieru”.

Po gromkich brawach na scenę wkroczył młody talent Paweł Niedbalski, uczeń Zespołu Placówek Oświatowych w Złotej, a prywatnie wnuczek jednej z naszych pań uczestniczek. Pomimo młodego wieku Paweł posiada już spore doświadczenie w występach przed publicznością. Dla naszych gości zaśpiewał tego dnia dwa utwory: „Tańcz ze mną moje życie” oraz „Żono moja”. Ich rytmiczne brzmienia szybko porwały do wspólnego śpiewu naszych Seniorów.

Na zakończenie części artystycznej wystąpiły szczególnie bliskie naszym sercom SENIORITKI. Zespół zawiązał się w 2019 roku wraz ze startem Klubu Senior+ i zapowiadał się bardzo obiecująco. Panie wystąpiły nawet w reportażu lokalnej telewizji. Wybuch pandemii Covid-19 niestety całkowicie wyhamował jego dalszą działalność. Nasze Panie jednak nigdy się nie poddały – teraz wróciły ze zdwojoną siłą i przy akompaniamencie akordeonu. Tego szczególnego wieczoru zaprezentowały starannie wyselekcjonowane premierowe utwory, jak „Bo tu fajnie”, „Seniorska zabawa”, „Ludowe melodie i ludowe granie”, czy chwytającą za serce „Tęsknotę za ukochanym”.

Po części artystycznej nadszedł czas na toast oraz życzenia dla naszych Seniorów. Wszystkim dopisał dobry humor i chęć do wspólnej zabawy.

KLUB SENIOR+ W CHROBRZU

Uczestnicy Klubu Senior + w Chrobrzu obchodzili swoje święto wspólnie z zaproszonymi gośćmi tj. z Wójtem Gminy Złota – Panem Tadeuszem Sułkiem, Przewodniczącym Rady Powiatu Pińczowskiego i Sekretarzem Gminy Złota – Panem Ireneuszem Gołuszką, Przewodniczącym Rady Gminy Złota – Panem Adamem Wypychem, Radnym Chrobrza – Panem Dariuszem Tarką. W zastępstwie Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Złotej obecna była – Pani Julita Pytel.

Seniorów przywitali Opiekunowie Klubu w Chrobrzu, który wraz z przybyłymi gośćmi złożyli najserdeczniejsze życzenia i w oryginalnej formie loterii fantowej wręczyli Seniorom drobne upominki.

Uczestnicy Klubu na tę okoliczność odśpiewali „Hymn Seniora”, nie zabrakło również okolicznościowych wierszy wprost z dawnych pamiętników. Wspólne biesiadowanie uświetniła impreza taneczna prowadzona do godzin wieczornych przez zespół Milton. Wszystkim dopisał dobry humor i chęć do wspólnej zabawy.

KLUB SENIOR+ W PEŁCZYSKACH

Z nutą patriotycznej pieśni i z biało czerwonymi barwami 15 listopada świętowali Seniorzy zrzeszeni w Klubie Senior+ w Pełczyskach. Z okazji na pobliską datę 11 listopada uroczystości w Pełczyskach towarzyszył koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Klubowego zespołu. Wśród przybyłych gości znaleźli się m.in. Przewodniczący Rady Powiatu Pińczowskiego i Sekretarz Gminy Złota – Pan Ireneusz Gołuszka wraz małżonką, Przewodniczący Rady Gminy Złota – Pan Adam Wypych wraz z małżonką. W zastępstwie Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Złotej obecna była Pani Julita Pytel. Nie zabrakło toastu i gromkiego „Sto lat” dla naszych Seniorów oraz przepysznych potraw, które zachwyciły podniebienia gości. Przygotowane zostały specjalnie na tę szczególną okazję przez uzdolnione również kulinarnie panie uczestniczki.

Dni poświęcone zagadnieniu starzenia się są okazją do intensywniejszego propagowania zadań mających na celu poprawę sytuacji osób dojrzałych. Inicjatywy na poziomie lokalnym pomagają Seniorom nie tylko się rozwijać, ale przede wszystkim zająć ich czas i często zapomnieć o chorobach i samotności. Uczestnictwo w zajęciach organizowanych w Klubach Senior+ sprawia, że pomimo wieku Nasi Seniorzy pozostają młodzi duchem.

Galeria

menu-circlecross-circle