Dzień Wody - niebieski dzień w przedszkolu ZPO Złota

Opublikowano: 21 marca, 2023

Światowy Dzień Wody to święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ obchodzone corocznie 22 marca. Celem tego święta jest przypominanie mieszkańcom naszej planety, jak ważna dla zdrowia i życia jest woda. Nie bez przyczyny Ziemia jest bowiem nazywana Błękitną Planetą.

 20 marca przedszkolaki z grupy Motylki i Biedronki z Przedszkola Samorządowego w Złotej obchodziły więc Światowy Dzień Wody. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ubrane na niebiesko i wspólnie ze swoimi wychowawczyniami odkrywały tajemnice wody i jej znaczenie dla życia ludzi, zwierząt i roślin.

 Zajęcia edukacyjne w przedszkolu zostały połączone ze świetną zabawą. Maluchy poznały wędrówkę kropel wody i dowiedziały się skąd się bierze deszcz. Wspólnie z wychowawczyniami wykonywały eksperymenty z wodą. Badały rozpuszczalność różnych substancji w wodzie.

 Dzieci poznawały różne właściwości wody: smak, zapach, kolor, odgłosy jakie wydaje woda. Poprzez różnorodne działania dowiedziały się: gdzie mieszka woda, co żyje w wodzie i nad wodą, komu i do czego potrzebna jest woda oraz jak oszczędzać wodę.

 Przedszkolaki poznały również znaczenie wody w życiu człowieka oraz uświadomiły sobie, ile dla każdego z nas znaczy woda. Po tych ciekawych zajęciach dzieci wiedzą, jak ważną rolę odgrywa woda w życiu człowieka i rozumieją, dlaczego i w jaki sposób należy ją oszczędzać.

Źródło: ZPO Złota

wody

woda

menu-circlecross-circle