Egzamin na kartę rowerową

Opublikowano: 3 czerwca, 2024

W Zespole Placówek Oświatowych w Złotej, odbył się drugi etap  egzaminu na kartę rowerową – część praktyczna. W przygotowanym przed naszą szkołą mini miasteczku ruchu drogowego  egzamin przeprowadzili  przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie Panowie dzielnicowi asp. Paweł Machynia i asp. szt. Konrad Skóra, oraz asystent Zespołu Dzielnicowych i Profilaktyki Społecznej Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie Pan Dawid Mucha.

W części pierwszej, teoretycznej, uczniowie musieli wykazać się wiadomościami dotyczącymi ruchu pieszych i rowerzystów, znajomością znaków drogowych, umiejętnością rozstrzygania pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach, posiadać wiedzę na temat pomocy przedlekarskiej, oraz znać podstawowe wyposażenie roweru. W części praktycznej uczniowie wykazali się umiejętnością jazdy na rowerze na zaplanowanym torze jazdy z zastosowaniem przepisów ruchu drogowego.

Wszyscy z pozytywnym rezultatem ukończyli część teoretyczną i praktyczną egzaminu. Życzymy im samych bezpiecznych wycieczek i radości z jazdy na rowerze. Odpowiedzialnym za przygotowanie dzieci i przeprowadzenie egzaminu był Pan Marek Purchla.

Tekst: Marek Purchla. Zdjęcia: Marek Purchla, Wojciech Pikul.

Galeria

menu-circlecross-circle