FESTIWAL TAŃCA – nasze dziewczęta na podium !

Opublikowano: 13 czerwca, 2022

W  dniu 3 czerwca 2022 roku w Busku-Zdroju odbył się Festiwal Tańca organizowany przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty. W konkursie tanecznym wzięli  udział  uczniowie  szkół oraz przedszkoli powiatu: buskiego, kazimierskiego i pińczowskiego. Uczestnicy festiwalu prezentowali swoje umiejętności w kategoriach tanecznych takich jak: taniec nowoczesny, cheerleaderek, hip hop, show dance, disco dance, taniec towarzyski, mażoretki, jazz, modern.

Występy taneczne oceniało jury składające się z sędziów tańca klasy międzynarodowej, sędziów Polskiej Federacji Tańca, sędziów Polskiego Związku Sportowego Cheerleadingu, oraz przedstawiciela Kuratorium Oświaty w Kielcach. Ocenie podlegała: rytmiczność, poziom trudności, różnorodność elementów, choreografia a także technika tańca.

Naszą szkołę reprezentowały trzy zespoły:

przedszkolaki – najmłodsza grupa „Motylki”.

dziewczęta z klasy V

 tegoroczne absolwentki uczennice klasy VIII.

Galę Festiwalu Tańca rozpoczęły nasze przedszkolaki przygotowane przez panią  Urszulę Wodolską i Annę Kowalską, którym dopingowały starsze koleżanki.   W drugiej części festiwalu zaprezentowały się dziewczęta z klasy V i VIII. Ich występy zostały wysoko ocenione przez jury. Zespół w składzie Joanna  Lozia, Weronika Kasza, Karolina Jaworska, Karina Pieterwas, Antonina Purchla, pod kierunkiem Pani Emilii Saitowej zajął  I miejsce w kategorii grup  do lat 12. Natomiast formacja dziewcząt z klasy VIII  w składzie: Gabriela Cabaj, Anna Górniak, Aleksandra Borzęcka, Zuzanna Godzic, Wiktoria Machynia, Julia Purchla, Małgorzata Siemieniec, Julia Sieradzka,  Amelia Woźniak, Weronika Walocha, wywalczyła II miejsce w kategorii  do lat 15. Na zakończenie Festiwalu wszyscy uczestnicy wzięli udział w warsztatach tanecznych prowadzonych przez Mistrzów Polski, Europy i Vice Mistrzów Świata cheerleaders oraz  Szkolnej Ligi Cheerleadingu.

Gratulujemy i czekamy na kolejne występy!!!

festiwal

menu-circlecross-circle