Finał VI Wojewódzkiego Konkursu "Plejada Ekonomiczna"

Opublikowano: 7 kwietnia, 2021

W dniu 16 marca 2021r. odbył się drugi etap VI Wojewódzkiego Konkursu Ekonomicznego „Plejada ekonomiczna". Konkurs został zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową w Zbludowicach przy współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Do II etapu konkursu przystąpiło 21 drużyn uczniowskich, czyli 63 uczniów z terenów województwa świętokrzyskiego.

Zespół Placówek Oświatowych w Złotej reprezentowały uczennice klasy VII.

Zespół 1.

1. Augustyn Weronika.

2. Walocha Weronika.

3. Woźniak Amelia.

Zespół 2.

1. Cabaj Gabriela.

2. Godzic Zuzanna.

3. Siemieniec Małgorzata.

Zespół 3.

1. Kowalska Julia.

2. Purchla Julia.

3. Soszka Magdalena.

Opiekunem grup była pani Renata Wojas.

I etap konkursu polegał na wykonaniu komiksu i kosztorysu „Kim zostanę gdy dorosnę? - moja strategia na przyszłość" a drugi II etap na rozwiązaniu testu z wiedzy ekonomicznej i matematycznej. Test dotyczył zagadnień związanych z pieniądzem, działalności NBP oraz zadań o tematyce matematyczno-ekonomicznej.

W konkursie zwyciężyła drużyna, która zdobyła największą liczbę punktów, łącznie za I i II etap konkursu.

III miejsce i tytuł finalisty zdobyła drużyna z naszej placówki w składzie: Kowalska Julia, Purchla Julia, Soszka Magdalena pod opieką Pani Renaty Wojas – nagrody: urządzenia wielofunkcyjne.

Pozostali uczestnicy otrzymali w nagrody: pendrive – 32 GB.

Uczestniczkom konkursu bardzo gratulujemy. Dziewczęta po raz pierwszy brały udział w konkursie ekonomicznym i opiekun bardzo zachęca do uczestnictwa w przyszłym roku.

menu-circlecross-circle