Gmina Złota z dofinansowaniem w ramach projektu „Cyfrowa Gmina”

Opublikowano: 10 listopada, 2021

Samorząd Gminy Złota otrzymał promesę na sfinansowanie projektu w ramach „Cyfrowa Gmina”. Symboliczne czeki przekazał świętokrzyskim samorządowcom Janusz Cieszyński, sekretarz stanu ds. cyfryzacji w Kancelarii Premiera. W spotkaniu, które odbyło się w  Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach uczestniczyli również Krzysztof Słoń Senator RP, Anna Krupka Sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Zbigniew Koniusz Wojewoda Świętokrzyski oraz Robert Jaworski Burmistrz Chęcin.

Jak informuje wójt gminy Złota Tadeusz Sułek, środki które otrzyma gmina Złota, w wysokości 133 080 zł, przeznaczone zostaną na cyfryzację urzędu i podniesienie bezpieczeństwa sieci teleinformatycznej, aby nadążyć na rozwojem świata e-usług. Jak jest to ważne i niezbędne pokazał trudny czas pandemii.

Samorządy w ramach programu będą mogły zakupić sprzęt IT, oprogramowanie, a także przeznaczyć środki na specjalistyczne szkolenia oraz zapewnienie cyberbezpieczeństwa.

cyfrowa

cyfrowa

cyfrowa

menu-circlecross-circle