Gmina Złota ze wsparciem na remonty dróg

Opublikowano: 19 sierpnia, 2021

W Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach podpisano umowy na remonty dróg, które dotknięte zostały przez ulewne deszcze w czerwcu tego roku. Umowy dotyczące rządowego dofinansowania podpisał ze strony województwa Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski, natomiast ze strony samorządu Gminy Złota, wicewójt Jolanta Fichtel oraz skarbnik Ewa Pawełczak.

remont drogi

Pieniądze na prace związane z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa, którą uruchomił minister spraw wewnętrznych i administracji, i są przeznaczone przede wszystkim na remonty oraz przebudowę dróg uszkodzonych podczas ulew.

W ramach tych funduszy, w gminie Złota przewidziano; remont rowu odwadniającego przy drodze gminnej nr 402013T Kostrzeszyn -Górki Kostrzeszyńskie, dł.1830 mb, remont drogi gminnej 402008T Kostrzeszyn "Korce", dł. 835 mb.

menu-circlecross-circle