I Memoriał Krzysztofa Marszalika

Opublikowano: 3 kwietnia, 2023

W dniach 24-25 marca 2023 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Pińczowie  odbył się I Memoriał Krzysztofa Marszalika w piłce siatkowej. Patronat  nad wydarzeniem objęli: Świętokrzyski Urząd Wojewódzki, Starostwo Powiatowe w Pińczowie oraz Urząd Miasta i Gminy Pińczów. Organizatorem Memoriału było LO im. Hugona Kołłątaja w Pińczowie, które pragnęło w ten sposób oddać hołd Panu Krzysztofowi Marszalikowi,  wieloletniemu nauczycielowi, pasjonatowi siatkówki i cenionemu działaczowi Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

W ciągu dwóch dni trwania Memoriału przedstawiciele szkół podstawowych, ponadpodstawowych , absolwentów LO oraz pasjonatów siatkówki rozegrali mecze w piłce siatkowej. Wzięli w nich udział także uczniowie nasze szkoły.

Wyniki:

SP2 Pińczów – ZPO Złota   25:18,  25:17

SP1 Pińczów – SP Działoszyce 19  :  25, 21  :  25

SP 1 Pińczów – SP 2 Pińczów  19  :  25  , 24  :  26

 SP Działoszyce – ZPO Złota   16  :  25 , 16  :  25

SP 1 –  ZPO  Złota 16  :  25 ,   20  :  25

 SP Działoszyce – SP 2 Pińczów  16  :  25  ,25  :  20 , 15  :  11

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce SP2 Pińczów

II miejsce ZPO Złota 

III miejsce SP Działoszyce

IV miejsce SP 1 Pińczów

Uroczystej dekoracji dokonali Burmistrz Pińczowa Włodzimierz Badurak, Wicestarosta Ryszard Barna, dyrektor LO w Pińczowie Anna Golik oraz Wójt Gminy Złota Tadeusz Sułek.  Zawodnikom wręczono puchar, dyplomy oraz medale.

Dyplom za postawę FAIR PLAY podczas I Memoriału Krzysztofa Marszalika w piłce siatkowej w kategorii szkół podstawowych otrzymał uczeń naszej szkoły Wiktor Maj.

Wójt Gminy Złota Tadeusz Sułek wręczył reprezentacji naszej szkoły pamiątkowe piłki, celem  promowania i upowszechniania wśród młodzieży tej dyscypliny sportu.

W turnieju udział wzięli: Wiktor Maj(C), Igor Ziółkowski, Oliwier Węziak, Oskar Sakwa,  Oliwier Sakwa, Karol Kochański, Krystian Paździor , Aleks Niedbalski, Oskar Lisikiewicz, Igor Mider, zabezpieczenie techniczne i zdjęcia Filip Kawiński, Kuba Dolatowski. Opiekun drużyny: Marek Purchla.

Galeria

menu-circlecross-circle