KONKURSY PLASTYCZNE W CENTRALNYM DOMU TECHNOLOGII

Opublikowano: 24 września, 2021

Świętowania Roku Lema ciąg dalszy Projekt Fundacji PFR „Rok Lema w CDT” nie zwalnia tempa. Właśnie wystartowały konkursy konkursy, dzięki którym dzieci, młodzież i młodzi artyści będą mogli nie tylko jeszcze lepiej poznać twórczość Stanisława Lema, ale także pokazać talent i kreatywność oraz zainspirować innych swoimi pomysłami. Dla laureatów przewidziano możliwość prezentacji zwycięskich prac w przestrzeni Centralnego Domu Technologii w Warszawie.

Konkursy dla fanów Lema i pasjonatów nowych technologii Konkurs Plastyczny skierowany jest do najmłodszych fanów twórczości Lema.

Zgłoszenia są przyjmowane dla dwóch grup wiekowych: 10-14 lat oraz 15-17 lat. Uczestnicy w ramach zadania konkursowego mają wykonać pracę plastyczną wybraną przez siebie dowolną techniką malarską i przedstawić na niej ilustrację jednego cytatu zaczerpniętego z twórczości Stanisława Lema. Młodzi autorzy najciekawszych prac otrzymają nagrody rzeczowe, a zwycięzcy otrzymają możliwość pokazania swoich dzieł w przestrzeni Centralnego Domu Technologii. Dlatego zachęcamy rodziców i opiekunów do motywowania dzieci do przygotowywania pracy i przesyłania zgłoszeń poprzez formularz online.

Młodzi artyści na pewno zainteresują się kolejną propozycją - Konkursem na projekt muralu. Jest to unikatowa w swojej formule szansa przygotowania pracy artystycznej związanej ze sztuką ulicy. Zapraszamy do tworzenia i przesyłania projektów murali inspirowanych twórczością Stanisława Lema. Laureaci otrzymają nagrody pieniężne, a Autor zwycięskiego projektu będzie miał szansę jego zaprezentowania w przestrzeni CDT. W planach Fundacji PFR oraz Centralnego Domu Technologii na ten rok są przewidziane kolejne działania w ramach Roku Lema w CDT, dlatego warto śledzić stronę projektu i być na bieżąco. Partnerami Konkursów są: Centralny Dom Technologii oraz Instytut Polska Patronat nad projektem „Rok Lema w CDT" objęli: Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Polskie Radio Dzieciom i Redakcja Niebezpiecznik.pl

Zgłoszenia przyjmujemy przez stronę internetową:

https://fundacjapfr.pl/rok_lema/konkurs-na-mural.html

Konkurs plastyczny - Fundacja PFR

rok lema

menu-circlecross-circle