KOSMETYKI – I DLA JACKA, I DLA MONIKI!

Opublikowano: 17 maja, 2023

Dnia 16 maja włączyliśmy się w obchody XX Świętokrzyskich Dni Profilaktyki. W naszej szkole uczniowie klas VI - VIII uczestniczyli w ciekawych zajęciach profilaktyczno-edukacyjnych poprowadzonych przez panią Magdalenę Gubałę, która świadczy usługi kosmetyczne i wizażu w swoim salonie w Jędrzejowie, prowadzi także szkolenia ze sztuki makijażu.

Celem zajęć było zaopatrzenie uczniów w wiedzę potrzebną w życiu codziennym, a której brak - często staje się powodem niskiego poczucia własnej wartości i rzutuje na obniżony nastrój oraz stan psychiczny młodego człowieka. Pani Magdalena opowiedziała, jak pielęgnować skórę nastolatków w okresie burzliwych przemian hormonalnych, często z pojawiającymi się zaskórnikami i trądzikiem. Zwróciła uwagę na czynniki zaostrzające ten problem tj.: nieodpowiednia dieta (m.in. słodycze, fast foody, napoje słodkie i gazowane), używki, stres, źle dobrane kosmetyki, nieumiejętne ich stosowanie. Omówiła dokładnie 4 kroki codziennej pielęgnacji skóry nastolatki/a, także zwróciła uwagę na produkty, które znajdują się w każdej kuchni, i które z powodzeniem można wykorzystywać na co dzień, oszczędzając pieniądze i chroniąc środowisko naturalne.

Podczas spotkania dziewczęta miały możliwość uczestniczenia w formie warsztatowej. Pani Magdalena omówiła trendy w makijażu codziennym – modę na naturalność, i pokazała na wybranych modelkach – uczennicach, jak stosować dostępne na rynku produkty, począwszy od oczyszczania - mycia twarzy, a skończywszy na delikatnym makijażu twarzy kryjącym niedoskonałości i podkreślającym urodę.

Zajęcia te były atrakcyjną formą dla uczniów. Świadczy o tym fakt, że pani Magdalena otrzymała wiele pytań. Na każde z nich odpowiadała w sposób rzeczowy i profesjonalny, wykazując się dużą dozą cierpliwości, otwartością, poczuciem humoru i posługując się przy tym, zrozumiałym dla wszystkich językiem.

Osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do zorganizowania i sfinalizowania tego spotkania, serdecznie dziękujemy!

Autor tekstu i zdjęć: Barbara Nowakowska, ZPO Złota

kosmetyki

menu-circlecross-circle