Międzynarodowy Dzień Tańca w ZPO (foto, wideo)

Opublikowano: 9 maja, 2024

W Zespole Placówek Oświatowych w Złotej obchodzono Międzynarodowy Dzień Tańca. Święto to zostało ustanowione w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego (ang. International Theatre Institute, ITI) będącego pod auspicjami UNESCO (ITI-UNESCO).

Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Świętokrzyski Kurator Oświaty.  Organizatorem tego przedsięwzięcia był Pan Marek Purchla, który z pasją troszczy się o kondycję fizyczną naszych uczniów i w różnorodny sposób zachęca wszystkich do aktywnego spędzania czasu. Na tę okoliczność dzieci z grup przedszkolnych 3,4,5,6 – latków wraz ze swoimi wychowawcami i nauczycielami wspomagającymi ich pracę oraz uczniowie klas IV – VIII przygotowali układy choreograficzne do wybranych przez siebie utworów muzycznych. Uczniowie klas I – III porwali wszystkich do tańca w rytm Kaczuszek.

Występy naszych milusińskich uświetniły starannie dobrane stroje, a nawet specjalnie przygotowana przez grupę Motylki scenografia. Każdy zespół, dzięki współpracy z rodzicami, prezentował się znakomicie! Było dynamicznie i kolorowo. Cieszy nas fakt, że uczniowie klas starszych przejęli inicjatywę, wykazali się kreatywnością i stali się pomysłodawcami ruchu scenicznego i kostiumów, a także zaangażowali w taniec swoich nauczycieli. Tym razem wychowawczyni klasy VII stała się pokorną uczennicą swoich uczniów. Na zakończenie tego wesołego dnia wszyscy uczestnicy imprezy integracyjnie zatańczyli ulubioną belgijkę.

Nagrodę za trud wielogodzinnych ćwiczeń i poniesiony wysiłek przygotowała niezawodnie Rada Rodziców, która postarała się, by w dniu dzisiejszym było nie tylko kolorowo i radośnie, ale również słodko. Osobom, które w jakikolwiek sposób wsparły dzisiejszą zabawę, z całego serca DZIĘKUJEMY!

Autor tekstu: Barbara Nowakowska. Autor zdjęć: Mirosława Nowak – Wawrecka, Barbara Nowakowska, Małgorzata Gołuszka.

taniec

menu-circlecross-circle