Muzyka klasyczna rozbrzmiewała w złockim kościele

Opublikowano: 9 sierpnia, 2021

W niedzielne popołudnie w kościele pw. Św. Urszuli Ledóchowskiej w Złotej odbył się drugi w ostatnim czasie koncert muzyki klasycznej. Wystąpiło trio muzyków: Agata Kielar-Długosz – flet, Łukasz Długosz – flet, Andrzej Jungiewicz- fortepian, którzy zaprezentowali utwory F.Chopin-Mazurek op.33, F. Doppler, I. F. Dobrzyński, M. Jabłoński.

Wydarzenie muzyczne było częścią kameralnego tournée po regionie świętokrzyskim. Skarżyszczanin Łukasz Długosz jest uznawany za jednego z najwybitniejszych flecistów na świecie. Jest również najliczniej uhonorowanym w historii polskim flecistą. Za wybitną działalność kulturalną i promocję kultury polskiej Łukasz Długosz został odznaczony medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Artystom i słuchaczom podziękował Wójt Gminy Złota Tadeusz Sułek.

Źródło: GBP w Złotej

koncert