Na stadionie w Chrobrzu jak na Wembley (audio)

Opublikowano: 1 grudnia, 2021

Na płycie stadionu piłkarskiego w Chrobrzu powstało nowoczesne, energooszczędne oświetlenie. Zamontowano 6 słupów oświetleniowych, każdy o wysokości 12 metrów.

Tadeusz Sułek, wójt gminy Złota podkreślił, że to kolejny krok w stronę rozwoju infrastruktury sportowej, która ma służyć mieszkańcom gminy. Dodał, że dzięki inwestycji obiekt sportowy zyskał zupełnie nową jakość.

- Młodzież nareszcie będzie mogła grać po zmroku oraz w czasie, kiedy dni robią się krótsze. Inwestycje wykonaliśmy za 75 tys. zł. Mamy oświetlenie prawie jak na Wembley - uśmiecha się wójt.

To niezwykle wyczekiwana inwestycja, dzięki której stadion został przystosowany do współczesnego sportu i oczekiwań użytkowników - mówi Paweł Bochniak, prezes Gminnego Klubu Sportowego Strzelec Chroberz. Dodaje, że oświetlenie płyty boiska umożliwia prowadzenie zajęć treningowych, a także rozgrywanie meczów sparingowych po zmroku.

- To wreszcie rozwiąże nasze problemy. Do tej pory mecze sparingowe prowadziliśmy na stadionie w Busku, za co dziękujemy drużynie AKS. Cieszymy się, bo dzięki inwestycji będziemy mieć także większe możliwości zachęcenia dzieci, młodzieży, czy osób starszych do aktywnej formy spędzenia wolnego czasu - dodał.

Stadion w Chrobrzu powstał w latach 70. XX wieku. Po ok. 10 latach obiekt zaczął podupadać. W latach dwutysięcznych urząd w Złotej przejął stadion od Skarbu Państwa, biorąc na siebie utrzymanie boiska.

W 2015 roku zmodernizowano budynek, w którym aktualnie mieszczą się szatnie z łazienkami przeznaczone dla zawodników i sędziów. Jest także pomieszczenie z toaletami dla kibiców oraz przestrzeń świetlicowo-magazynowa.

Stadion sportowy w Chrobrzu posiada licencję Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej na rozgrywki seniorskie Klasy B oraz młodzieżowe. To boisko o długości 98 m i szerokości 64 m.

Autor: Marta Gajda-Kruk / Radio Kielce 

oświetlenieFot. J.Bochniak, gksstrzelec.pl

menu-circlecross-circle