Organizacja pracy urzędu od 22 kwietnia

Opublikowano: 23 kwietnia, 2020

22 kwietnia weszła w życie poprawka do rządowego rozporządzenia dotyczącego znoszenia ograniczeń związanych z epidemią.  Dookreśla ona i ujednolica w skali kraju niezbędne zadania, które mają realizować urzędy. Urząd Gminy Złota wszystkie te zadania cały czas realizuje z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Według obowiązującej od 22 kwietnia poprawki urzędy mają wykonywać zadania w bardziej dostępny sposób z zakresu urzędu stanu cywilnego, ewidencji ludności i dowodów osobistych, pomocy społecznej, świadczeń usług komunalnych, wydawania praw jazdy, dowodów rejestracyjnych, decyzji architektoniczno-budowlanych i innych związanych z inwestycjami.

Zaznaczyć należy jedno - z rozporządzenia nie wynika, że urzędy mają być w pełni otwarte dla interesantów. Mieszkańcy nadal mogą kontaktować się z urzędem mailowo lub telefonicznie, a w przypadku spraw wymagających obecności – umawiać się na wizytę. Odwiedzając urząd nie zapomnij o rękawiczkach jednorazowych oraz maseczce.

Numery telefonów Urzędu Gminy Złota:

  • 41 356 16 33,
  • 41 356 16 01
menu-circlecross-circle