Peregrynacja w parafii Złota

W parafii Złota trwa Peregrynacja Obrazu Świętego Józefa z kieleckiego sanktuarium Opiekuna Rodziny na Szydłówku. Peregrynacja potrwa do soboty włącznie, a więc do uroczystości odpustowych. Obraz trafił do nas z parafii w Chotlu Czerwonym, przywieźli go strażacy w asyście pań z koła gospodyń wiejskich.

Z parafii Złota obraz wyruszy w podróż do kolejnych parafii dekanatu wiślickiego. Strażacy z OSP Złota, w asyście „Złocowianek” przewiozą obraz do parafii Pełczyska. Następnie obraz nawiedzi m.in. parafię Probołowice i Czarnocin.

Peregrynacja obrazu św. Józefa, opiekuna rodzin, związana jest z ustanowieniem roku 2021, rokiem św. Józefa.

Wszystkich parafian zachęcamy do odwiedzania kościoła w godz. od 9:00 do 21:00, gdzie jak mówi ksiądz proboszcz Jacek Miernik „mogą się przytulić do św. Józefa”.

parafia Chroberz

par. Złota

parafia Złota

Złota

BEZPŁATNE SZKOLENIE DLA SENIORÓW „BEZPIECZNA POLSKA”
Umowa podpisana
Szukamy domu dla małych kotków
Podziękowano za pracę na rzecz Rady
Radni obradowali
menu-circlecross-circle