Peregrynacja w parafii Złota

Opublikowano: 27 maja, 2021

W parafii Złota trwa Peregrynacja Obrazu Świętego Józefa z kieleckiego sanktuarium Opiekuna Rodziny na Szydłówku. Peregrynacja potrwa do soboty włącznie, a więc do uroczystości odpustowych. Obraz trafił do nas z parafii w Chotlu Czerwonym, przywieźli go strażacy w asyście pań z koła gospodyń wiejskich.

Z parafii Złota obraz wyruszy w podróż do kolejnych parafii dekanatu wiślickiego. Strażacy z OSP Złota, w asyście „Złocowianek” przewiozą obraz do parafii Pełczyska. Następnie obraz nawiedzi m.in. parafię Probołowice i Czarnocin.

Peregrynacja obrazu św. Józefa, opiekuna rodzin, związana jest z ustanowieniem roku 2021, rokiem św. Józefa.

Wszystkich parafian zachęcamy do odwiedzania kościoła w godz. od 9:00 do 21:00, gdzie jak mówi ksiądz proboszcz Jacek Miernik „mogą się przytulić do św. Józefa”.

parafia Chroberz

par. Złota

parafia Złota

Złota

menu-circlecross-circle