Podziękowali za tegoroczne plony

Opublikowano: 24 sierpnia, 2020

W kościele parafialnym pod wezwaniem św. Urszuli Ledóchowskiej w Złotej odprawiona została msza święta w intencji o zdrowie i Boże błogosławieństwo rolników, ich rodzin oraz firm wspierających rolnictwo. Była to również forma podziękowania za tegoroczne zbiory. Kościół udekorowały oraz przyniosły okazały wieniec dożynkowy wraz z chlebem wypieczony z tegorocznych zbóż Panie z Gminnego Koła Gospodyń Wiejskich w Złotej.

W uroczystej mszy świętej wziął udział również gospodarz gminy, wójt Tadeusz Sułek, przewodniczący rady gminy Adam Wypych oraz radni i sołtysi z terenu naszej gminy, a także mieszkańcy. Mszę świętą koncelebrowali ksiądz proboszcz Jacek Miernik oraz franciszkanin, ojciec Marcin Jelinek z Krakowa.

Zdjęcia: GBP w Złotej oraz Małgorzata Przyłucka.

 

Galeria

menu-circlecross-circle