Polskie Radio Kielce zaprasza do udziału w konkursie „Jawor u źródeł kultury”

Opublikowano: 23 kwietnia, 2022

Polskie Radio Kielce po raz kolejny zaprasza twórców, artystów i wykonawców ludowych do udziału w konkursie „Jawor u źródeł kultury”.

W tym roku twórcy ludowi zmierzą się w trzech kategoriach:

- solista: śpiewak lub instrumentalista,

- kapele i zespoły ludowe (w tym dziecięce i młodzieżowe),

- rękodzieło i sztuka ludowa.

Na zgłoszenia czekamy do końca kwietnia. To będzie wyjątkowy konkurs! W tym roku finaliści zaprezentują się podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Kultury Ludowej w Parku Etnograficznym w Tokarni, podczas którego będziemy podziwiać najlepszych artystów i twórców ludowych z całej Polski.

Wielki finał poprzedzi cykl koncertów muzyki ludowej. W czerwcowe weekendy wraz z artystami wykonującymi i tworzącymi sztukę ludową odwiedzimy 12 powiatów województwa świętokrzyskiego z koncertami, podczas których wystąpią kapele i zespoły ludowe, a także soliści i Koła Gospodyń Wiejskich.

Koncerty „Jawor u źródeł kultury-ZAPROSZENIE” będą okazją nie tylko do spotkań i dobrej zabawy ale także pozwolą szerokiej publiczności poznać bogactwo i dziedzictwo naszej rodzimej kultury ludowej stanowiącej trzon naszej tożsamości.

Koncerty „Jawor u źródeł kultury-ZAPROSZENIE”. "Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska. Edycja 2022".

menu-circlecross-circle