Pomoc Ukrainie

Opublikowano: 15 kwietnia, 2022

Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Złotej w pełni solidaryzują się z ludnością Ukrainy, która w ostatnim czasie padła ofiarą agresji Federacji Rosyjskiej. Dlatego postanowiliśmy włączyć się w zbiórkę artykułów spożywczych i przemysłowych dla uchodźców przebywających na naszym terenie.

Punkt zbiórki rzeczowej dla uchodźców z Ukrainy  uruchomiono w Pińczowie przy ulicy 1 Maja 2, gdzie spływają  dary z całego powiatu pińczowskiego. Działania na miejscu koordynują wolontariusze ze stowarzyszeń Krewcy Ponidzianie oraz Gesty Regesty.

Naszą pomoc w szkole zainicjowali przedstawiciele samorządu szkolnego. Pod kierunkiem przewodniczącej szkoły Aleksandry Borzęckiej, uczniowie trójek klasowych z klas IV – VIII  wspólnie debatowali jak mogą okazać pomoc potrzebującym.  Uczniowie zorganizowali zbiórkę pieniędzy i za zebraną kwotę kupili: kaszę gryczaną, masło, olej, pasztety i ser żółty. Do akcji dołączyły się również młodsze klasy, którzy przekazali środki czystości i inne artykuły spożywcze.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni rodzicom uczniów, gdyż bez ich pomocy ta akcja by się nie powidła – jednocześnie jesteśmy dumni z młodzieży, która potrafi być empatyczna i podejmuje działania organizując pomoc potrzebującym ludziom.

pomoc ukrainie zpo

menu-circlecross-circle