Porozumienie Pińczowa, Wiślicy i Złotej. Gminy połączy ścieżka rowerowa

Opublikowano: 11 lutego, 2021

W czwartek, 11 lutego, w Urzędzie Miasta i Gminy Pińczów miało miejsce spotkanie samorządowców dotyczące ścieżki rowerowej, która ma przebiegać przez trzy gminy na terenie dwóch powiatów. Osiągnięto wstępne porozumienie. Jego owocem ma być nowoczesna trasa licząca 30 kilometrów, wpisująca się w międzynarodową ścieżkę rowerową numer 11 o długości 6 550 kilometrów, należącą do sieci EuroVelo.

ścieżki umowa

Z 30 kilometrów ścieżki rowerowej około pięć ma przypadać na gminę Wiślica, pozostałe 25, mniej więcej po połowie, na gminy Pińczów i Złota.

Zwolennikiem jest także wójt Tadeusz Sułek, wójt Złotej. - Wcześniej było wiele koncepcji powstania takiej ścieżki rowerowej na naszym terenie. Udało się powiatowi kazimierskiemu, a my zostaliśmy nieco z tyłu. Cieszę się, że projekt ma nareszcie szansę na realizację. Gminie Złota ścieżka rowerowa na pewno się przyda. Zwiększa to naszą atrakcyjność, zarówno do osiedlania się, jak i w dziedzinie turystyki. Przy takim szlaku mogłaby powstawać gastronomia i inne obiekty. To bodziec rozwojowy dla naszego terenu - opisuje.

Źródło Echo Dnia

menu-circlecross-circle