Seniorzy z ekologią na Ty!

Opublikowano: 5 lipca, 2024

W ostatnich tygodniach w Klubach SENIOR+ z gminy Złota odbyły się kilkuetapowe warsztaty rękodzielnicze ECO-SENIOR, w trakcie których uczestnicy mieli okazję stworzyć własnoręcznie ekologiczne miseczki metodą Paper Mache.

Celem warsztatów było wykorzystanie materiałów pozyskiwanych z otaczającej przestrzeni oraz pobudzenie w osobach starszych zaradności i kreatywności – zrobienia pięknych rzeczy czasem ”z niczego”. Ponadto uczenie kreatywności, odkrywanie możliwości twórczych, ale również podkreślenie i wykorzystywać poczucia więzi człowieka z naturą.

Zwrócenie uwagi na działania zmierzające do działań we własnym otoczeniu, które będą chroniły środowisko – recykling papieru, powtórne wykorzystanie tkanin, tektury itp.

Galeria

menu-circlecross-circle