SENIORZY Z GMINY ZŁOTA NA WOJEWÓDZKICH SENIORALIACH W ZOCHCINKU

Opublikowano: 23 czerwca, 2022

We wtorek, 14 czerwca, na terenie Domu Pomocy Społecznej w Zochcinku (powiat opatowski) odbyły się Senioralia, coroczne święto Seniorów organizowane przez Świętokrzyski Urząd Wojewódzki. Na tak ważnym wydarzeniu nie mogło zabraknąć również Seniorów z Gminy Złota, których reprezentowali uczestnicy Klubów ze Złotej, Chrobrza i Pełczysk.

Senioralia to wydarzenie o zasięgu wojewódzkim, organizowane od kilku lat w ramach promocji Rządowego Programu Wieloletniego „Senior+”. Program stanowi jeden z elementów realizacji polityki senioralnej naszego kraju. Ma na celu rozbudowę infrastruktury senioralnej, czyli Dziennych Domów i Klubów Senior+, których bezpośrednimi beneficjentami są osoby powyżej 60. roku życia, nieaktywne zawodowo. W województwie świętokrzyskim funkcjonuje obecnie 57 takich placówek. To 15 Dziennych Domów „Senior+” oraz 42 Kluby „Senior+”.

Uczestnicy tegorocznej edycji Senioraliów mogli podziwiać uroki rozległego terenu zielonego, jakim mogą się poszczycić mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Zochcinku. Znajduje się tam wiele ciekawych obiektów, takich jak tężnia solankowa, mini zwierzyniec czy pszczeli świat. Podczas trwania imprezy seniorzy mogli skorzystać z doradztwa przedstawicieli NFZ, Oddziału Świętokrzyskiego PFRON, a także Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Na tym jednak nie koniec atrakcji. W drodze powrotnej uczestnicy Klubów z Gminy Złota odwiedzili również pobliski Opatów, gdzie przy słynnej Bramie Warszawskiej mogli zapoznać się z historią tego miasta. Kolejnym przystankiem były Kurozwęki i pełne przygód safari wśród bizonów.

Więcej zdjęć pod linkiem:

[link]

senioralia

senioralia senioralia senioralia

menu-circlecross-circle