SPOTKANIE AUTORSKIE

Opublikowano: 30 września, 2022

Za nami spotkanie autorskie z projektu „Literacka Kreatywność” w ramach programu „Partnerstwo dla książki 2022”.

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Złotej odbyło się spotkanie autorskie z pisarzem Pawłem Wakułą, który jest rysownikiem i ilustratorem książek. Wzięła w nim udział młodzież z Zespołu Szkół Podstawowych w Złotej.Paweł Wakuła- absolwent malarstwa i pedagogiki artystycznej jest autorem wielu książek dla dzieci jak „O czym szumi las” i „Mój tata jest olbrzymem”. Jest również twórcą książek, które w humorystyczny sposób przybliżają historię. Na spotkaniu autor przedstawił młodzieży swoją książkę „Bjorn Oczy smoka”, zabierając nas w podróż w odległe czasy.

Uczniowie poznawali zabawne ciekawostki z życia Mieszka I, czy Kazimierza Wielkiego. Swoje opowieści pisarz ilustrował rysując na żywo sugestywne ilustracje. Spotkanie stało się znakomitą zachętą do czytania książek i odwiedzania biblioteki.Warsztaty realizowane są w ramach projektu Gminnej Biblioteki Publicznej w Złotej pod nazwą "Literacka Kreatywność". Projekt odbywa się w ramach programu Partnerstwo dla książki z Instytutu Książki i dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

biblio

menu-circlecross-circle