Spotkanie w sprawie rozwoju turystyki kajakowej na Nidzie i Wiśle

Opublikowano: 10 listopada, 2021

Przystań kajakowa w Chrobrzu była miejscem jednego z roboczych spotkań  związanych z przygotowaniem materiałów do fiszki projektu o roboczym tytule: Blue Valley – wiślanym szlakiem, „AktyWisła” „Via Wisła”, „Aktywna Wisła”, „Szlak Wisły”, „Wisła Valley – kajakiem, rowerem, kamperem” ponadregionalny produkt turystyczny w oparciu o trasy rowerowe, szlaki kajakowe oraz miejsca dla kamperów wzdłuż Wisły i jej dopływów w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia+.

W Chrobrzu wójt gminy Złota Tadeusz Sułek zapoznał pracowników Oddziału Turystyki, Departamentu Edukacji, Sportu, Turystyki  i Spraw Zagranicznych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego na czele z kierownikiem Łukaszem Łaganowskim oraz  pracowników PGW Wody Polskie Nadzór Wodny Oddział w Busku-Zdroju, przedstawił istniejącą infrastrukturę kajakową wraz z polem biwakowym, placem zabaw, sanitariatami, boiskiem do piłki siatkowej oraz altanami.

Uczestnicy spotkania zastanawiali się nad możliwościami poszerzenia bazy chroberskiej przystani oraz lokalizacji pewnej infrastruktury w Nieprowicach.

przystań kajakowa

menu-circlecross-circle