Spotkanie z podróżnikiem - Indie

Opublikowano: 10 marca, 2023

Indie -  według raportu OZN w 2023 roku najludniejszy kraj świata -  były tematem bardzo ciekawego spotkania z podróżnikiem, w którym uczestniczyli uczniowie  klas III-VIII Szkoły Podstawowej w Złotej. Mieli oni okazję poznać ten kraj i posłuchać niezwykłych opowieści o obyczajach, obrzędach hindusów i nietypowym - dla nas -  życiu społeczeństwa indyjskiego.

Dowiedzieli się dlaczego krowy w Indiach są święte, w co wierzą hindusi, co to jest reinkarnacja. Wiktoria założyła indyjskie sari, czyli strój kobiecy, natomiast Wiktor przymierzył dothi, - tradycyjny strój męski noszony w Indiach, składający się z upiętego w pasie kawałka materiału o długości 4-5 m i ok. 1 m szerokości. Taki strój nosił słynny Mahatma Gandhi.

Opowieści zobrazowane zdjęciami z podróży przeniosły wszystkich w zupełnie inny świat, ale po spotkaniu wróciliśmy do rzeczywistości????

Tekst i zdjęcia: Mirosława Nowak-Wawrecka, ZPO Złota

podroznik podroznik

menu-circlecross-circle