Spotkanie z poezją Jana Brzechwy

Opublikowano: 3 lipca, 2024

W tym roku obchodzimy 126 rocznicę urodzin wybitnego autora utworów dla dzieci Jana Brzechwy. To poeta, którego wiersze pamiętamy od czasów dzieciństwa !

,,Przez odpowiednią literaturę dla dzieci kształtuje się przyszłego czytelnika, któremu toruje się drogę do wielkiej poezji, do literatury klasycznej" - Jan Brzechwa. W naszej bibliotece odbyło się kolejne spotkanie dla najmłodszych. Tym razem z poezją J.Brzechwy. Na początku spotkania wszyscy uczestnicy wysłuchali znanych i lubianych wierszy pt. ,, Pomidor ‘’, ,,Arbuz ‘’, ,, Na straganie’’, ,, Chrzan ’’.

Dzieci z przedszkola grupa Motylki i Biedronki były bardzo grzeczne i zadowolone, nazywały pokazywane warzywa z wystawki i chętnie odpowiadały na zadawane im pytania. Odbyły się także warsztaty plastyczne, na których zostały pomalowane rysunki. Kolejną zabawą była chusta animacyjna, lokomotywa, bańki mydlane, kolorowy tunel, sesja zdjęciowa w fotobudce.

Serdecznie dziękujemy przedszkolakom i Paniom przedszkolankom A. Kowalska, K. Marzec za przybycie. Zapraszamy Was Kochane dzieci wraz z rodzicami do naszej biblioteki. Czekają na was darmowe wyprawki czytelnicze.

Źródło: Gminna Biblioteka Publiczna w Złotej

poezja

menu-circlecross-circle