Sprzedawaj produkty z własnego gospodarstwa bez pośredników

Opublikowano: 10 grudnia, 2020

A jak Ty wykorzystałbyś swoje pieniądze z dotacji na RHD? 💁‍♂️ Inni mają już gotowe plany: wyremontują kuchnię, przebudują garaż, kupią tłocznie, zamrażarki, suszarki do ziół i owoców, maszynki do mielenia mięsa, wędzarnie – ile wniosków, tyle pomysłów na zwiększenie dochodu z gospodarstwa.
➡️ Zrealizuj swoje i Ty! Nabór w ARiMR trwa do Wigilii.

📌 Przypominamy, że rolnicy, którzy jeszcze nie prowadzą RHD, a chcieliby sięgnąć po wsparcie, nie muszą wcale prowadzić firmy. Aby rozpocząć prowadzenie RHD, należy się wcześniej jedynie zarejestrować.
📌 Jeśli działalność będzie dotyczyła produktów pochodzenia zwierzęcego lub żywności zawierającej jednocześnie środki spożywcze pochodzenia niezwierzęcego i produkty pochodzenia zwierzęcego, tj. żywności złożonej, należy zgłosić się do powiatowego lekarza weterynarii. W przypadku żywności pochodzenia niezwierzęcego – do państwowego powiatowego inspektora sanitarnego.
📌 Żywność musi pochodzić w całości lub części z własnej uprawy, hodowli lub chowu.
👉🥕🧀🥚🍲🥫 Wsparcie na RHD dotyczy produktów, które mogą być wytwarzane w ramach takiej działalności. Są to produkty pochodzenia niezwierzęcego, przetwory z owoców i warzyw, w tym soki oraz przetwory z orzechów, przetwory zbożowe i koncentraty spożywcze (koncentraty warzywne, syropy owocowe). Dotacja uwzględnia też produkcję i sprzedaż olejów, mleka surowego, siary oraz surowej śmietany.
📌 Pomoc dotyczy również jaj, produktów pszczelich nieprzetworzonych, w tym miodu, pyłku pszczelego, pierzgi oraz mleczka pszczelego.
📌 Ponadto do wspieranych produktów należą świeże mięso: wołowe, wieprzowe, baranie, kozie, końskie lub produkowane z tego mięsa surowe wyroby mięsne lub mięso mielone oraz świeże mięso drobiowe.

➡️ Sprawdź, skorzystaj ▶️▶️ https://cutt.ly/LhYsB7M

Źródło: ARMiR
menu-circlecross-circle