Startuje VI ogólnopolski konkurs „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa”

Opublikowano: 17 stycznia, 2023

Szanowni Państwo,
Trwa VI ogólnopolski konkurs „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa”.
Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów ogłosiło kolejną ogólnopolską edycję konkursu na najlepszą inicjatywę z funduszu sołeckiego. Do udziału zapraszamy każde sołectwo w Polsce, które w latach 2010-2022 zrealizowało projekt sfinansowany z funduszu sołeckiego. Ważne jest jednak, aby pieniądze wykorzystane z funduszu sołeckiego oraz suma środków własnych przeznaczonych do realizacji zgłaszanej inicjatywy nie były mniejsze niż 40% wartości zrealizowanego projektu. Ponadto przedsięwzięcie musi być zakończone ale mogło być realizowane etapami przez kilka wcześniejszych lat. Szczególnie cenne i doceniane będą działania, które zaktywizowały mieszkańców współpracujących międzypokoleniowo na rzecz rozwoju swojej miejscowości w wymiarze społecznym lub infrastrukturalnym.

Termin nadsyłania zgłoszeń na konkurs upływa 28 lutego 2023 r. (decyduje data stempla pocztowego).
Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest 15 maja 2023 roku w Opolu.

Zwycięzca otrzyma  statuetkę „Sołecka NIKE” oraz nagrodę finansową pozostali finaliści będą uhonorowani dyplomami i również nagrodami pieniężnymi.

Informacji udziela koordynator konkursu Grażyna Sędziak tel. 797 901 112; e-mail: biuro@wss.konin.pl

Informacje i dokumentacja znajdują się pod adresem:
http://kss.org.pl/startuje-vi-ogolnopolski-konkurs-fundusz-solecki-najlepsza-inicjatywa/?preview=true&_thumbnail_id=1331

menu-circlecross-circle