Szanowni mieszkańcy Powiatu Pińczowskiego

Opublikowano: 4 sierpnia, 2020

Od kilku dni Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Busku-Zdroju notuje lawinowy wzrost zakażeń wirusem SARS – CoV2 (koronawirus). Na terenie powiatu pińczowskiego na godzinę 15.00, 3 sierpnia 2020 roku pozytywne wyniki testów zanotowano u 25 osób. Nadal na wyniki badań oczekuje kilkadziesiąt osób, które były w bezpośrednim kontrakcie z zarażonymi.

Sytuacja jest poważna, zagrożeni są zwłaszcza ludzie starsi i obciążeni chorobami. Nie wolno nam bagatelizować tego problemu.

Jako świadomi obywatele, odpowiedzialni nie tylko za siebie ale za innych powinniśmy bezwzględnie przestrzegać wszelkich zakazów z zachowaniem reżimu sanitarnego. Bardzo proszę o rozwagę, o stosowanie środków ostrożności  i empatię w stosunku do ludzi, którzy już zetknęli się z koronawirusem. Zwykła ludzka solidarność pomoże nam razem przezwyciężyć te trudne dni.

Zbigniew Kierkowski
Starosta Pińczowski

menu-circlecross-circle