W Pełczyskach też się dzieje

Opublikowano: 28 sierpnia, 2020

Mieszkańcy Pełczysk należą do jednych z najaktywniejszych społeczności pod względem zaangażowania w działalność na rzecz swojej małej ojczyzny. Nic więc dziwnego, że oprócz prac prowadzonych przez samorząd gminy Złota, dodatkowe prace wykonują społecznie, poświęcając swój wolny czas. W ostatnim czasie przeprowadzono remont kuchni w remizie OSP. Prace obejmował skucie tynków, malowanie oraz położenie ceramiki. Zakupiono również wyposażenie w postaci mebli kuchennych. Materiały zapewnił Urząd Gminy w Złotej, natomiast robocizna leżała po stronie druhów z OSP Pełczyska.

Na wykarczowanym i uporządkowanym terenie w centrum wsi ustawiona została drewniana altana. Mała architektura została ufundowana przez prywatnego przedsiębiorcę, byłego mieszkańca Pełczysk.

 

menu-circlecross-circle