Warsztaty Memy- projekt Literacka kreatywność

Opublikowano: 30 września, 2022

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Złotej, odbyły się Warsztaty poświęcone Memom. Mem – połączenie grafiki i tekstu, będące humorystycznym komentarzem. Podczas warsztatów powstały składające się ze zdjęcia i słownego komentarza obrazki, tworzone przez uczestników zajęć komentujące bieżące wydarzenia życia codziennego. Stworzenie mema nie jest jednak takie proste. Wymaga oczywiście kreatywności, myślenia, poczucia humoru, orientacji w obowiązujących aktualnie trendach oraz znajomości literatury. W Warsztatach wzięli udział uczniowie z Zespołu Szkół Podstawowych w Złotej. Młodzież wykazała się dużą kreatywnością i zainteresowaniem podczas warsztatów. Każdy uczestnik od podstaw wykonał swoje memy przy pomocy różnych materiałów plastycznych. Hasłem przewodnim warsztatów jest promocja literatury dziecięcej i młodzieżowej, a także propagowanie mody na czytanie wśród rówieśników z wykorzystaniem memów jako formy przekazu.

Warsztaty realizowane są w ramach projektu Gminnej Biblioteki Publicznej w Złotej pod nazwą "Literacka Kreatywność". Projekt odbywa się w ramach programu Partnerstwo dla książki z Instytutu Książki i dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Autor: www.biblioteka.gminazlota.pl

memy

menu-circlecross-circle