Warsztaty Patriotyczne

Opublikowano: 9 maja, 2023

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Złotej odbyły się Warsztaty Patriotyczne ????????  które poprowadziła Monika Sawicka – pisarka, dziennikarka, autorka powieści obyczajowych i książek dla dzieci. W spotkaniu udział wzięli uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych w Złotej.

Zajęcia dla klas trzecich nosiły tytuł „ Kto ty jesteś? – Polak mały” i były nie tylko cenną lekcją historii, ale także edukacji obywatelskiej. Dzieci prześledziły dzieje swojego kraju, począwszy od jego legendarnych początków aż do utraty niepodległości. Przypomniały polskie symbole narodowe i utrwaliły wiedzę o hymnie. Prowadząca przybliżyła im postać Józefa Piłsudskiego i omówiła jego rolę w odzyskaniu niepodległości.

Uczniowie dyskutowali nad znaczeniem pojęć: ojczyzna i patriotyzm, a w części praktycznej swoje wiadomości utrwalali w grach edukacyjnych. Rozwiązywali Quizy i krzyżówki oraz wykonywali zadania plastyczne. Na koniec warsztatów odśpiewali hymn Mazurek Dąbrowskiego. Serdecznie dziękujemy dzieciom za udział w warsztatach.

Źródło: GBP w Złotej

ptriotycznie

menu-circlecross-circle