Wiosna, ach to ty!

Opublikowano: 29 marca, 2023

Jak co roku, tym razem jednak o dzień później 22 marca, za sprawą marcowej pogody, która sprawiła nam kaprys w pierwszy dzień wiosny i powitała nas deszczem, wyruszyliśmy barwnym korowodem ulicami Złotej na powitanie wiosny.

Szukaliśmy śladów i oznak wiosny już dużo wcześniej, jednak dopiero, gdy tradycji stało się zadość i ,, utopiliśmy”w pobliskim strumyku kukły Marzanny-symbol zimy, to poczuliśmy, że wiosna jest już z nami. Promyki wiosennego słońca ogrzewały nasze buzie, a słoneczko towarzyszyło nam całą drogę powrotną do przedszkola. Wracaliśmy ze śpiewem, radosnymi okrzykami i kolorowymi własnoręcznie wykonanymi gaikami.

Wiosno pozostań już z nami i pomaluj świat kolorami. Mamy nadzieję, że zagościsz u nas na dobre. Witamy cię Wiosno!

 Przedszkolaki z grupy Motyli, grupy Biedronki i zerówki z Przedszkola w Złotej wraz ze swoimi wychowawczyniami.

 Dziękujemy serdecznie panu Kamilowi Adamczykowi- tacie Tymona za zrobienie nam jednej z  kukieł Marzanny.

 Autor tekstu i zdjęć: Anna Kowalska

menu-circlecross-circle