"Wracamy do formy". Nasi uczniowie wśród sportowych sław!

Opublikowano: 11 września, 2021

Uczniowie ZPO Złota, jako jedni z trzech szkół w kraju, wzięli udział w inauguracji #programSKS, która odbyła się  na Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Oprócz aktywności sportowych odbył się briefing prasowy z udziałem Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Piotra Glińskiego oraz wspaniałych sportowych ambasadorów w osobach m.in. Anny i Roberta Lewandowskich, dyskobola Piotra Małachowskiego - czterokrotnego olimpijczyka, wicemistrza olimpijskiego z Rio de Janeiro (2016) i z Pekinu (2008), wicemistrza świata Berlin (2009), Katarzyny Zillmann – wicemistrzyni olimpijska z Tokio, mistrzyni świata i Europy, Natalii Madaj-Smolińskiej - wioślarki, złotej medalistki Igrzysk Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro, srebrnej medalistki Mistrzostw świata w dwójce podwójnej, brązowej medalistki Mistrzostw Świata w czwórce podwójnej z 2013, odznaczonej w 2016 Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, laureatki Wielkiej Honorowej Nagrody Sportowej za 2016 rok, Patrycji Adamkiewicz – olimpijki z Tokio, zawodniczki taekwondo, medalistki mistrzostw Europy i letniej Uniwersjady, Szymona Pośnika - wioślarza, olimpijczyka z Tokio (IV miejsce), wicemistrza świata (2019), brązowego medalisty Mistrzostw Europy, czy też Emilii Ankiewicz - lekkoatletki specjalizującej się w biegu na 400 metrów przez płotki, olimpijki z Rio de Janeiro 2016.

Dzięki realizowaniu w naszej szkole programu SKS ze wsparciem środków ministerialnych oraz samorządu Gminy Złota uczniowie w różnym wieku mają możliwość rozwijania swoich sportowych pasji w różnych dyscyplinach, zarówno indywidualnych jak i drużynowych. Systematyczna praca przynosi efekty w postaci zadowolenia uczniów, jak również zaproszeń na spotkania takie jak wydarzenie na warszawskim AWF-ie. Gdzie młodzież może spotkać sportowców z najwyższej świtowej półki, których na co dzień może podziwiać w telewizji lub w mediach społecznościowych. Poznać ich historię oraz zobaczyć determinację w dążeniu do celu. Jak sport może wpływać na podejmowane wybory i możliwość przełożenia treningu, aktywnego trybu spędzania czasu na każdy aspekt dorosłego życia.

Podczas warszawskiego spotkania, uczniowie z 3 najaktywniejszych i najlepszych szkół w Polsce w programie SKS, mieli okazję nie tylko spotkać się ze sportowcami, ale także wziąć w aktywnym treningu z Anną Lewandowską oraz treningami stacyjnymi w różnych dyscyplinach, m.in. z freestyl-u piłkarskiego, jeździe wyczynowej na deskorolce, rywalizacji drużynowej na ergometrze wioślarskim czy też koszykówce. Nie zabrakło również praktycznej nauki udzielania pierwszej pomocy.

Oprócz tego nasi uczniowie udzielali wywiadów m.in. telewizji TVP Info oraz Radiowej Trójce.

W wyjeździe wzięli udział opiekunowie uczniów w osobie koordynatora programu SKS w ZPO Złota, nauczyciela wf Marka Purchli oraz wychowawczyni Bożeny Krawczyk, a także pełnomocnika wójta gm. Złota ds. sportu Pawła Bochniaka.

Za umożliwienie wyjazdu serdeczne podziękowania składamy Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz właścicielom firmy ROSTAL państwu Jagodzińskim z Kostrzeszyna.

Zachęcamy do słuchania audycji „Trzecia strona medalu” w Radiu Trójka, w najbliższą niedzielę między godz. 17:00, a 19:00.

>> GALERIA 171 ZDJĘĆ [Zobacz] <<